Borsa İstanbul

Doğan Holding (DOHOL), Gama Recycle’ın 70% Hissesini Satın Almak İçin Anlaştı

December 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Doğan Holding (DOHOL), Gama Recycle’ın 70% Hissesini Satın Almak İçin Anlaştı

Doğan Holding (DOHOL) bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler’in 70%’sine denk gelen payların satın ve devir alınmasına ilişkin hususta Kaplan Holding ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

KAP’a yapılan bildirime göre söz konusu anlaşmada Gama Recycle’ın şirket değerinin 159,9 milyon dolar ve özsermaye değerinin de 49,6 milyon dolar olarak dikkate alındığı belirtildi.

Satış Nasıl Gerçekleşecek?

Gama Recycle sermayesinin 70%’ine denk gelen payların iktisap bedeli; bir kısmı satıcıya nakit ödeme olarak gerçekleştirilecek. Kalan kısmı ise mali yapının güçlendirilmesi amacıyla Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarının, satıcı adına ödemeler olmak üzere (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplamda 34,7 milyon dolar olacak.

Toplam Yatırım Tutarı 83 Milyon Dolar Olarak Öngörüldü

KAP’a yapılan açıklamada ayrıca nakit ödeme ve Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarından kaynaklı ödemeler göz önüne alındığında, Öncü GSYO’nun toplam yatırım tutarının 83 milyon dolar olarak öngörüldüğü belirtildi.

Gama Recycle Ne İş Yapıyor?

Gama Recycle, tekstil, pet şişe ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek; polyester elyaf, rejenere elyaf ve farklı tiplerde geri dönüştürülmüş iplik üretim alanında faaliyet gösteriyor.

Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş anlaşmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“GAMA’nın yerel ve global markalarla ilişkilerini ve inovasyon odaklı çalışmalarını güçlendirerek artırması için yatırım yapmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki GAMA uluslararası alanda da büyüyerek ülkemize ve sanayimize daha da güçlü bir şekilde değer katmaya devam edecek”

Doğan Holding (DOHOL), Gama Recycle'ın 70% Hissesini Satın Almak İçin Anlaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP Investing