BIST Şirket Haberleri

DITAS, BMSTL ve KRONT’un Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

October 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
DITAS, BMSTL ve KRONT’un Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 2 şirketin bedelli, 1 şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Ditaş Doğan Yedek Parça (DITAS) ve Kron Teknoloji (KRONT)’nin 100% bedelli, BMS Birleşik Metal (BMSTL)’in ise 100% bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

DITAS, BMSTL ve KRONT'un Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Ditaş Doğan Yedek Parça (DITAS), 42,50 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli artırım yoluyla 85 milyon TL’ye yükseltecek. Şirket, böylece %100 oranında bedelli sermaye artışı gerçekleştirecek.

Kron Teknoloji (KRONT), 42,80 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli artırım yoluyla 85,61 milyon TL’ye yükseltecek. Şirket, böylece %100 oranında bedelli sermaye artışı gerçekleştirecek.

BMS Birleşik Metal (BMSTL), 36,52 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 73,05 milyon TL’ye yükseltecek.

DITAS, BMSTL ve KRONT'un Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK