Borsa Yorumları

Dip Sona Erdikten Sonra Bu Teknoloji Hisselerini Alın – Paul Meeks

September 13, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Dip Sona Erdikten Sonra Bu Teknoloji Hisselerini Alın – Paul Meeks

Teknoloji yatırımcısı Paul Meeks, düzeltme süreci sona erdiğinde teknoloji hisselerine yönelmeyi düşünüyor.

S&P 500, teknoloji hisselerinin gücüyle bu yılın büyük bölümünde ciddi bir yükseliş gösterdi. Ancak ağustos ayında endeks 1,8% düşerek beş aylık kazanç serisini sonlandırdı. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq da 2%’den fazla değer kaybetti.

Tarihsel olarak zayıf bir ay olan eylülün ağustos göre daha iyi olup olmayacağı belirsiz. Ancak Meeks bu düşüşten faydalanmaya hazır:

Teknoloji hisselerindeki bu düşüşten (ağustos zayıftı ve eylül düşüş trendini devam ettirdi, hatta hızlandırdı) faydalanarak ortalık yatıştığında pozisyonlara ekleme yapmak istiyorum. FED’in faizleri tekrar artıracağına (muhtemelen sadece 1 kez daha) dair çok fazla endişe yok ancak yakın zamanda ‘pivot’ yapmayacağı ve faizleri düşürmeyeceği konusunda endişeler var.” 

Meeks, bu yılki rallinin büyük bir kısmını yönlendiren yapay zekânın büyük bir mesele olmaya devam edeceğini düşünse de, bariz isimlerin “birçok yatırımcının fark ettiğinden çok daha küçük bir grup” olduğunu söyledi.

İşte Meeks’in bu düşüş görünümündeki favori teknoloji hisseleri:

  • Nvidia (NVDA)
  • Meta Platforms (META)
  • Alphabet (GOOGL)
  • Amazon (AMZN)
  • Oracle (ORCL)
  • Advanced Micro Devices (AMD)
  • Microsoft (MSFT)
  • Arista Networks (ANET)
  • Palo Alto Networks (PANW

1️⃣ Meek, bu yıl yapay zekâ heyecanıyla yükselişe geçen yarı iletken üreticisi Nvidia’nın “ucuz olmadığını ama aslında makul olduğunu” düşünüyor. 

Hisse fiyatının ağustos ayında ve şu ana kadar eylül ayında düşüşte olduğuna dikkat çeken Meeks, “Bugün satın alır mısınız bilmiyorum ama ben muhtemelen daha fazla satın alırım çünkü burada büyüme var.” diyor.

2️⃣ Meta ve Alphabet’in pazara hakim olmaları sebebiyle dijital reklamcılıkta “güzel bir toparlanma” görmelerinin muhtemel olduğunu belirten Meeks, özellikle Alphabet’in Meta’dan daha fazla “güzel bir yapay zekâ vuruşuna” sahip olduğunu düşünüyor.

3️⃣ Meeks, Amazon’un ABD’deki bulut işindeki toparlanma nedeniyle tüm piyasa değeri yüksek (mega-cap) ABD teknoloji hisseleri arasında favorisi olduğunu söyledi. Ancak yatırımcı, hisseyi satın almadan önce rekabet davasının sonucunu bekleyeceğini de ekledi.

Dip Sona Erdikten Sonra Bu Teknoloji Hisselerini Alın - Paul Meeks

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC