Borsa Yorumları

Dikkat: Bu Hisseler Boğa Pozisyonuna Girmek Üzere

Haziran 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Dikkat: Bu Hisseler Boğa Pozisyonuna Girmek Üzere

Piyasalar, ağırlıklı olarak güçlü bilançolar, piyasa değeri yüksek (mega-cap) teknoloji şirketlerinin performansı ve olumlu makro gelişmelerle iyi bir ralli yaşadı. Ama bazı hisseler, boğa (artış beklentisi) modellerine göre daha da yükselebilir. 

Evet, piyasalardaki hafif gerilemelere rağmen ralli devam ediyor ve hatta aşağıdaki bazı hisseler, “altın kesişme” noktasına ulaşmak üzere. 

⚜️ Altın kesişme (golden cross), hisselerin 50 günlük hareketli ortalamalarının 200 günlük eğiliminin üzerine çıkmasıyla oluşur. Bu teknik terime, tarihsel olarak ufukta güçlü artışların göründüğünü ifade eden güvenilir bir boğa sinyali de diyebiliriz. 

Dilersen bu altın kesişme noktasına yaklaşan hisseleri birlikte inceleyelim: 

  • Autodesk (ADSK)
  • Honeywell International (HON)
  • Stanley Black & Decker (SWK)
  • Capital One Financial (COF)
  • Johnson Controls International (JCI)
  • BlackRock (BLK)

💻 Yazılım şirketi Autodesk hisseleri, şirketin analist beklentilerine paralel açıkladığı birinci çeyrek bilançosunun ardından bu ay 7% yükseldi. 

🌍 Dow Jones hisselerinden Honeywell International da altın kesişme noktasına çok yakın. 196 düzeyindeki 50 günlük hareketli ortalaması, 197 düzeyindeki 200 günlük hareketli ortalamasına oldukça yakın seyreden şirket hisseleri, haziranda 6% değer kazandı. 

🏦 Mart ayındaki bankacılık krizinin ardından gördüğü çift haneli kayıpların ardından toparlanmaya başlayan Capital One Financial da umut vaat ediyor. Öyle ki, yatırım gurusu Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRKA) yılın ilk çeyreğinde 950 milyon dolar değerinde COF satın alımıyla şirkete portföyünde yer vermeye başladı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC