Borsa Yorumları

Deutsche Bank’tan Video Oyun Hissesine Yüksek Not

February 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Deutsche Bank’tan Video Oyun Hissesine Yüksek Not

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamada Activision Blizzard (ATVI)’ın Microsoft (MSFT) ile devam eden satın alım sürecinden bağımsız olarak hissedarlarına getiri sağlayabileceği belirtildi.

Analist Benjamin Soff, video oyun hissesinin “TUT” olan notunu “AL” seviyesine ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 7 dolar artışla 90 dolar seviyesine yükseltti. Bu fiyat hedefi, perşembe günkü kapanış fiyatına kıyasla 16%’lık bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor.

Microsoft 2022 yılında, “Call of Duty” oyununun üreticisi olan şirketi 68,7 milyon dolar nakdi bedel karşılığında satın alma teklifi yapmıştı. Ancak düzenleyici kurumların rekabet ile ilgili kaygıları öne sürmesi dolayısıyla sürüncemede kalan anlaşmanın, gerçekten mümkün olup olmayacağı sorgulanmaya başlandı.

Perşembe günkü müşteri bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Soff, “ABD, İngiltere ve Avrupa genelinde düzenleyici kurumların büyük teknoloji şirketleri üzerinde gittikçe artan denetim baskısı sebebiyle, Microsoft’un Activision’ı satın almasının düzenleyici kurum tarafından onaylanma süreci konusunda temkinli duruşumuzu koruyoruz. Bununla birlikte Activision’ın bağımsız olarak da iyi yapılanmış olduğuna ve iyi kapitalize edilmiş bilançosunun hissedarlara cazip getiriler sağlamayı destekleyeceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Deutsche Bank’tan Video Oyun Hissesine Yüksek Not

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC