Borsa Yorumları

Deutsche Bank, Oyunu Perakendeden Yana Kullanıyor

May 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Deutsche Bank, Oyunu Perakendeden Yana Kullanıyor

Bilanço sezonunda piyasalar perakende sektörünün sonuçları için hazırlanırken, Deutsche Bank perakendeciler arasında bariz bir kazanan olduğunu düşünüyor: Walmart (WMT).

Bu hafta bilanço açıklayacak büyük perakendeciler arasında Target (TGT) ve TJX Companies (TJX) gibi isimler de var. 

Ancak analist Krisztine Katai, “satış momentumu ve birden fazla yılı içeren bir zaman diliminde kârlılığını artırabilme becerisi” sebebiyle Walmart’ı birinci sırada görüyor. 

Walmart zincir mağaza satışları tahmini 5,5%’ten 6%’ya yükselten Katai, Walmart’ın “değer arayışındaki müşterilerden yararlanabilmek için iyi konumlandığını” düşünüyor ve ekliyor: 

Büyük perakendeciler genelinde envanterler iyi durumda ve gıda enflasyonu etkilerinin de azalmaya başladığını görüyoruz.”  

Walmart genellikle öngörülerini sık sık değiştiren bir şirket olmasa da Katai’ye göre şirket hisse başına kâr tahminlerini 6,05 dolardan beklentilere paralel olarak 6,15 dolara yükseltebilir. 

Deutsche Bank, Oyunu Perakendeden Yana Kullanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC