Borsa Yorumları

Deutsche Bank Nio için “AL” Diyor!

Aralık 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Deutsche Bank Nio için “AL” Diyor!

Deutsche Bank’tan perşembe günü yapılan açıklamada, teslimat hacminin hızla artmakta olduğu ve bunun Nio (NIO) hisseleri için iyi bir haber olabileceği belirtildi.

Şirketin satış rakamlarında aralık ayında bir artış gerçekleşeceğini öngören analist Edison Yu, elektrikli araç hissesi için şiddetli bir “AL” tavsiyesinde bulundu. 

Analist bir müşteri bilgilendirme yazısında, “Yönetim pazartesi günü, 300 bininci aracın üretiminin tamamlandığını ve bu aracın 2-3 hafta içerisinde teslim edileceğini açıkladı. Kasım sonu itibarıyla 274 bin olan kümülatif teslimat sayısına kıyasladığımızda bu rakam, üretimin olumlu bir şekilde arttığına ve dördüncü çeyrek tahminini (43.000-48.000 araç) yakalamanın gayet mümkün olduğuna işaret ediyor” ifadelerini kullandı. 

Bu ayın izleyen günlerinde düzenlenecek olan yıllık “Nio Günü” etkinliğinde, Yu’nun tüketiciler tarafından beğenileceğini tahmin ettiği iki yeni araç modelinin tanıtımı da yapılabilir. Analist ayrıca Çin’deki Covid-19 politikalarındaki yumuşamanın ve ABD’de borsa kotundan çıkarılma riskiyle karşı karşıya olan şirketler için denetim standartları hakkında nihai bir karar verilmesinin de hisseyi destekleyebileceğini belirtti.

Bankanın belirlediği 21 dolarlık fiyat hedefi bu yıl 62% değer kaybetmiş olan hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla yaklaşık 74%’lük bir ralli yapabileceği anlamına geliyor.

Deutsche Bank Nio için “AL” Diyor!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti