Borsa Yorumları

Değer Yatırımcısının Favori Hisseleri!

November 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Değer Yatırımcısının Favori Hisseleri!

Değer yatırımcısı Bill Miller geçtiğimiz çeyrekte en büyük yatırımını değiştirmedi ve bu yıl yaklaşık 60% değer kazanan bir enerji şirketine yatırım yapmaya devam etti. 

Son kayıtlara göre Miller’ın koruma fonu Miller Value Partners, yaklaşık 90 milyon dolar değerinde Ovintiv (OVV) hissesine sahip. Üçüncü çeyrek sonu itibarıyla, yatırım koruma fonunun en büyük yatırımı bu hisse senedi. Miller bu hisseyi ilk kez 2021’in dördüncü çeyreğinde satın almıştı. 

Petrol ve doğalgaz üreticisi bu yıl emtia fiyatlarında yaşanan artışın ardından yaklaşık 60% yükseliş kaydetti. Goldman Sachs yakın zamanda Ovintiv için iyimser bir not vermiş ve hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 40% değer kazanabileceğini belirtmişti. 

Goldman, Ovintiv’in emsallerine kıyasla halen fazlasıyla düşük seviyeden işlem gördüğünü, bu durumun da uzun vadeli yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bu hisseyi potansiyel bir güvenle “AL” pozisyonuna getirdiğini ifade etti. 

Miller’ın en büyük enerji hissesi yatırımları arasında yer alan bir diğer hisse senedi ise, 65 milyon dolar değerinde hissesini elinde tuttuğu Energy Transfer (ET). Bu hisse senedi de önemli ölçüde “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” gösterdi ve 2022 yılında 45% değer kazandı. 

Miller’ın diğer bir hamlesi, Expedia (EXPE) yatırımını yaklaşık 30% artırarak 75 milyon dolara çıkarmak oldu. Hisse senedi bu yıl 46% değer kaybetti. 

Değer yatırımcısı geçtiğimiz çeyrekte Alibaba (BABA) hisselerindeki yatırım hacmini 23% azaltmıştı. Hisse bu yıl, yüksek jeopolitik gerilimlerin yaşandığı ortamda inişli çıkışlı işlemlerle yaklaşık 30% değer kaybetti. 

Değer Yatırımcısının Favori Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC