Borsa Haberleri

CWENE, Denizli’de GES Kurulumunu Tamamladı: 2,7 Milyon Dolarlık Yeni Anlaşma İmzaladı

January 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
CWENE, Denizli’de GES Kurulumunu Tamamladı: 2,7 Milyon Dolarlık Yeni Anlaşma İmzaladı

Cw Enerji (CWENE), Denizli’de faaliyet gösteren bir fabrikanının çatısına güneş enerji santrali (GES) kurulumunun tamamlandığını duyurdu. Diğer yandan şirket bugün KAP’a yaptığı açıklamada arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu kapsamında 2,7 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attığını da açıkladı.

Söz konusu GES 5064,45 kWp gücünde. Proje hakkında bilgi veren CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, santral ile bahse konu fabrikanın yılda yaklaşık 3.265.355 kg karbon salınımının önüne geçeceğini belirterek “Aynı zamanda yılda yaklaşık 493 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak” dedi.

GES’in yenilenebilir enerji kaynakları arasındaki popüleritesinin her geçen gün artığına dikkat çeken Yılmaz şöyle devam etti:

“Müşterilerimize sürdürülebilir enerji çözümleri sunarak, çevresel etkileri azaltmalarına ve aynı zamanda enerji maliyetlerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Daha fazla firmanın çatısına güneş enerji santrali kurarak yeşil enerjiye destek olmaya devam edeceğiz”

2,7 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Öte yandan şirket bugün KAP’a yaptığı bildirimde arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu kapsamında KDV hariç 2,7 milyon dolarlık anlaşma yaptığını açıkladı.

Söz konusu sözleşme tutarı güncel kurla 83,5 milyon TL’ye eşit. Açıklamaya göre projenin 2024 yılının 3. çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

CWENE, Denizli’de GES Kurulumunu Tamamladı: 2,7 Milyon Dolarlık Yeni Anlaşma İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks