BIST Şirket Haberleri

CW Enerji’den 1,13 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Paneli Satışı

November 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
CW Enerji’den 1,13 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Paneli Satışı

Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründe öncü firmalarından CW Enerji (CWENE), Barteş Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile imzalanan anlaşma kapsamında toplamda 1,13 milyon dolar değerinde güneş enerjisi paneli satışı yapacağını açıkladı. Bu rakam Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın döviz alış kuru üzerinden hesaplandığında, KDV hariç olmak üzere tam 32,15 milyon TL’ye denk geliyor.

Avans Ödemesi ve Teslimat Süreci

Yapılan anlaşma neticesinde Barteş Enerji tarafından sözleşme bedelinin yaklaşık 20%’sine tekabül eden avans ödemesinin, anlaşmanın imzalanmasından itibaren 15 gün içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

2024 Yılında Teslim Edecek

CW Enerji tarafından belirtilen plana göre güneş enerjisi panellerinin teslimatının 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

CW Enerji'den 1,13 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Paneli Satışı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP