Borsa Haberleri

Cw Enerji, Kahramanmaraş’ta Bir GES Projesini Devreye Aldı

April 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji, Kahramanmaraş’ta Bir GES Projesini Devreye Aldı

Cw Enerji (CWENE), Kahramanmaraş’ta bir çatı tipi güneş enerji santralini (GES) devreye aldığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre Cw Enerji, yurt içinde bir müşterisi ile imzaladığı 4,4 milyon dolar bedelli anlaşma kapsamında; Kahramanmaraş’ta bulunan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin devreye alındığını ve santralin elektrik üretimine başladığını açıkladı.

Şirket 6 Şubat’ta KDV hariç 1,9 milyon dolarlık anlaşma kapsamında Denizli’de bir GES projesini devreye aldığını duyurmuştu. Aynı zamanda Diyarbakır ve Antalya’da da 2 GES’i devreye aldığını duyuran şirketin CEO’su Volkan Yılmaz şu açıklamaları yapmıştı:

Antalya’da bulunan Firmanın çatısına 2251,2 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Santral ile firma yılda yaklaşık 1,5 milyon kg karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonun önüne geçecek

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Cw Enerji, Kahramanmaraş'ta Bir GES Projesini Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP