Borsa Haberleri

Cw Enerji (CWENE) Bir GES Projesini Daha Devreye Aldı

February 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji (CWENE) Bir GES Projesini Daha Devreye Aldı

Cw Enerji (CWENE), yurt içi bir müşterisi ile anlaşması kapsamında çatı tipi güneş enerji santralini (GES) devreye aldığını duyurdu.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre Denizli’de yer alan ve 6 Mart 2023’te yapılan KDV hariç 1,9 milyon dolarlık anlaşma kapsamında GES devreye alınarak üretime başladı.

Şirket geçtiğimiz haftalarda da yaptığı anlaşmalar kapsamında 2 adet GES’i devreye aldığını açıklamıştı. Bu GES’ler Diyarbakır ve Antalya’da yer alıyor.

Şirket CEO’su Volkan Yılmaz, Antalya’da devreye alınan GES projesinden sonra yaptığı açıklamada “Firmanın çatısına 2251,2 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Santral ile firma yılda yaklaşık 1,5 milyon kg karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonun önüne geçecek” açıklaması yapmıştı.

Cw Enerji (CWENE) Bir GES Projesini Daha Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP