Borsa Haberleri

Cw Enerji, İzmir’de Çatı GES Kurulumunu Tamamladı

Şubat 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji, İzmir’de Çatı GES Kurulumunu Tamamladı

Cw Enerji (CWENE) İzmir’de faaliyet gösteren bir firmanın çatısına güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Söz konusu GES 8772,865 kWp gücünde. Firmanın güneş panelleri ile yılda yaklaşık olarak 5.656.694 kg karbon salımının önüne geçmesi bekleniyor.

CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, çevresel kaygıların arttığını belirterek, firmaların sürdürülebilirlik çalışmalarına hız verdiğini kaydetti. Enerji tüketiminin daha çevreci ve yenilenebilir kaynaklarla sağlama yönünde adımların atıldığını belirten Yılmaz şöyle devam etti:

“Bu aşamada güneş enerjisi doğal ve tükenmez, fosil enerji kaynaklarındaki gibi çevre kirliliği yaratmayan, karbondioksit salımını azaltan enerji kaynağıdır. Yani güneş enerji santralleri firmalar için karbon salınımını azaltma konusunda önemli bir rol üstleniyorlar”

İzmir’deki projeye ilişkin olarak da açıklamalarda bulunan Yılmaz, projenin firmanın çevresel ayak izini azaltacağını ve enerji maliyetlerini düşüreceğini belirtti. Yılmaz

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks