Borsa Haberleri

Cw Enerji, Burdur’daki GES Projesini Devreye Aldı

Mart 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji, Burdur’daki GES Projesini Devreye Aldı

Cw Enerji (CWENE), yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile arasında imzalanan anlaşma kapsamında Burdur ilinde yer alan güneş enerji santrali (GES) projesini devreye aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre 5 Eylül 2022 tarihinde 1,1 milyon dolar bedel ile imzalanan anlaşma kapsamında söz konusu GES’in ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapıldı ve santral elektrik üretimine başladı.

Cw Enerji Türkiye’nin pek çok ilinde GES Projelerini hayata geçiriyor. Şirket 29 Şubat’ta Aksaray’da 1,1 milyon dolar değerinde bir GES projesini devreye aldığını duyurmuştu.

Şirket 6 Şubat’ta da Denizli’de yer alan ve KDV hariç 1,9 milyon dolarlık anlaşma kapsamındaki GES’i devreye alırken, 29 Ocak’ta Diyarbakır’da ve 17 Ocak’ta Kahramanmaraş’ta da GES kurulumlarını tamamladı. Söz konusu projelerin bedelleri sırasıyla 3,4 milyon dolar ve 3,03 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti