Borsa Haberleri

Cw Enerji, Amasya’da Arazi Tipi GES Projesini Devreye Aldı

Mart 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji, Amasya’da Arazi Tipi GES Projesini Devreye Aldı

Cw Enerji (CWENE), yurtiçi yerleşik üç farklı müşterisi ile imzaladığı sözleşme kapsamında Amasya’da arazi tipi güneş enerji santrali (GES) projesini devreye aldı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre imzalanan anlaşmaların bedelinin 6,1 milyon dolar olduğu ifade edildi. Amasya’da yer alan GES projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulünün yapıldığı ve santrallerin elektrik üretimine başladığı açıklandı.

Cw Enerji Türkiye’nin pek çok ilinde GES Projelerini hayata geçiriyor. Şirket 29 Şubat’ta Aksaray’da 1,1 milyon dolar değerinde bir GES projesini devreye aldığını duyurmuştu.

Şirket 6 Şubat’ta da Denizli’de yer alan ve KDV hariç 1,9 milyon dolarlık anlaşma kapsamındaki GES’i devreye alırken, 29 Ocak’ta Diyarbakır’da ve 17 Ocak’ta Kahramanmaraş’ta da GES kurulumlarını tamamladı. Söz konusu projelerin bedelleri sırasıyla 3,4 milyon dolar ve 3,03 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP