Borsa Haberleri

Cw Enerji, 3,3 Milyon Dolarlık GES Anlaşması İmzaladı

Şubat 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Cw Enerji, 3,3 Milyon Dolarlık GES Anlaşması İmzaladı

Cw Enerji (CWENE) yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile güneş enerji santrali (GES) kurulumu için 3,3 milyon dolarlık yeni bir anlaşma imzaladı.

Söz konusu projenin 2024 yılının üçüncü çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanırken, anlaşmanın güncel karşılığı bugünkü kurla 100,3 milyon TL.

Cw Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, hız kesmeden güneş enerji santrali projelerine devam ettiklerini ve bu kapsamda Türkiye’de güneş enerjisi kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Günümüzde enerjiyi temiz ve yenilenebilir kaynaklardan elde etmek, içinde yaşadığımız dünyamızın geleceği açısından büyük önem taşıyor. Güneş enerjisi de tamamen doğal bir enerji kaynağı olduğu için çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı yok. Güneş olmadan dünyanın var olması imkansız olduğu için dünyada yaşam devam ettikçe güneş enerjisini her zaman kullanmak da mümkün. Tüm bu avantajları nedeniyle güneş enerjisine ilgi gün geçtikçe artıyor. Firma olarak, imzaladığımız her bir anlaşma ile temiz enerjiye ve ülkemizin enerji bağımsızlığına katkı sağlamaya devam ediyoruz”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti