Bültenler

CuriosityStream’in Gelecek Planları Sonrasında Hisseleri Yükselişte

September 3, 2021 • 2 dakika okuma süresi
CuriosityStream’in Gelecek Planları Sonrasında Hisseleri Yükselişte

Dünyanın önde gelen belgesel odaklı yayın platformu ve medya şirketi CuriosityStream (CURI), geçtiğimiz aylarda yaptığı geleceğe yönelik açıklamalar sonrasında, hisseleri son bir ayda toplamda %26,33 yükseldi.*

Şirketin geleceğe dair planları kısaca şöyle:

  • Artık platform kullanıcıları yıllık aboneliklerini Walmart’ın toptan alışveriş mağazası olan Sam’s Club’tan indirimli olarak alabilecekler.

  • Fubo TV (FUBO) ile imzaladığı anlaşmayla birlikte, CuriosityStream içerikleri Fubo TV’nin ekstra paketi içerisinde yer alacak.

  • CuriosityStream markası altındaki ilk uzun metrajlı filmi olan Heval’in 23 Eylül’de galasını yapacağı duyuruldu.

🕒 Peki, Bundan Sonrası?

CuriosityStream’in içerik çeşitliliği arttıkça ve hizmetleri daha geniş bir platform yelpazesinde kullanılabilir hale geldikçe; Netflix (NFLX), Disney (DIS) ve Roku (ROKU) gibi yayın sektörünün devleri arasındaki rekabet gücünü arttırabilir.

  • Öte yandan, şirketin bu rekabet içerisindeki geleceği belirsiz ve uzun vadede iş modelinin ne kadar sürdürülebilir olabileceğini söylemek için henüz çok erken.

👀 Nasıl Etkiledi?rsz_curiositystream.jpg

Oldukça hareketli bir fiyata sahip olan genç şirketin hisseleri, son bir ay içerisinde %26,33 artış göstermişti. Dün piyasaların açılmasıyla beraber yükselen şirket hisseleri, günü %3,86 artışla 13,17 dolardan tamamladı.

🏃 Bir Adım Gerisi

Şirket geçtiğimiz ağustos ayında açıkladığı 2. çeyrek sonuçlarıyla birlikte, gelirlerinin yıllık %27 artışla 15.3 milyon dolara ulaştığını duyurmuştu. Şirketin hisse başına kârı ise, beklentilerin (-0,18 dolar) altında gerçekleşerek -0,22 dolar olarak açıklanmıştı.

Beklentilerin altındaki sonuçlara rağmen şirketin gelecek planlarıyla ilgili yüksek bir beklenti oluşmuş olacak ki, ağustos ayını %13,74 artışla tamamladı.

🤔 Ne Yapar Bu Şirket?

Küresel büyüklükte bir yayın platformu olan şirket, ünlü belgesel kanalı Discovery Channel’ın kurucusu tarafından yönetiliyor. CuriosityStream’in ana odak noktasını; bilim, tarih, tıp gibi birçok konu hakkında yayınladıkları belgeseller oluşturuyor.

Belgesellerin yanında platforma özel çıkardıkları film ve dizi gibi birçok farklı içerik de var.

* 2 Eylül 2021 itibarıyla piyasa kapanışındaki değerlerdir.