Borsa Yorumları

Credit Suisse’nin 2. Yarı Favorileri

July 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Credit Suisse’nin 2. Yarı Favorileri

Hisse piyasalarında güçlü bir ilk yarının ardından Credit Suisse, bu momentumu korumak için bazı hisseler öneriyor. 

Yatırımcıların 2022’deki satışlardan toparlanması ve yapay zekâ coşkusuyla gösterdiği ilgiye paralel, piyasalar 2023’ün ilk altı ayında güçlü bir performans sergiledi. S&P 500 2019’dan bu yana en iyi ilk yarı performansını sergilerken, Nasdaq Composite de 1983’ten bu yana ilk kez bu kadar yükseldi.

Şimdi, 2023’ün ikinci yarısı vites artırıyor ve piyasanın yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceğine dair sorular gündeme geliyor. 

Credit Suisse, ABD’deki araştırma analistlerinin her birinden önümüzdeki altı ila 12 aya ilişkin en iyi hisse seçimlerini belirtmelerini istedi. İşte bu hisselerden bazıları:

  • Alcoa (AA)
  • International Game Technology (IGT)
  • Insmed (INSM)
  • MasTec (MTZ)

Analist Curt Woodworth, alüminyum üreticisi Alcoa hisselerin bu yıl şimdiye kadarki yaklaşık 25%’lik düşüşünün ardından bir geri dönüş yapmasını bekliyor. Woodworth, LME alüminyum fiyatlarının düşük seviyelerden toparlanmasıyla hissenin desteklenmesini bekliyor. 

Mayıs ayında Alcoa’nın “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelleyen Woodworth, “Alüminyumun sonsuza kadar geri dönüştürülebilir olması (ambalaj) ve elektrikli araç/enerji dönüşümünden elde edilen kaldıracın bakıra kıyasla büyük ölçüde takdir edilmemesi nedeniyle, sürdürülebilir malzemelere yönelik artan tüketici tercihi kapsamında alüminyum, ciddi bir talep büyümesine sahip.” diyor. 

Analist Ben Chaiken’in güçlü bir ilk yarının ardından daha da artış beklediği International Game Technology, yılbaşından bu yana 40% yükseldi. Chaiken, hissenin mevcut seviyesini ikiye katlayabileceğini düşünüyor. 

Chaiken, oyun hisselerine daha geniş bir alanda güvenin iyileşmesi, yeniden değerleme potansiyeli, önemli miktarda serbest nakit akışı yaratılması ve tahminlerin daha yüksek gelme olasılığının hisseye yardımcı olabileceğini söylüyor. 

Credit Suisse’nin 2. Yarı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC