Borsa Yorumları

Credit Suisse’in Enflasyon Düşerken Alınmasını Tavsiye Ettiği Hisseler!

Ocak 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Credit Suisse’in Enflasyon Düşerken Alınmasını Tavsiye Ettiği Hisseler!

Enflasyon düşerken bundan fayda sağlamaya hazır durumdaki şirket hisselerini arayan yatırımcıların, Credit Suisse’in bu amaçla hazırladığı listeye bakması yeterli. 

Perşembe günü açıklanan tüketici fiyat endeksi, ekonomistlerin beklentilerine paralel olarak enflasyonun aralık ayında 0,1% düştüğünü ancak yıllık bazda 6,5% arttığını gösterdi. 

FED’in agresif faiz artırımlarının ekonomi üzerindeki etkileri bilindiğinden, enflasyon ateşinin azalmaya devam edeceği umut ediliyor. Fiyat artışları yavaşladıkça faiz artırım oranları da düşebilir. En nihayetinde faiz indirimleri başlayacak ve bu durum hisse senetleri açısından son derece faydalı olacak. 

Credit Suisse’den Jonathan Golub çarşamba günkü bilgilendirme yazısında, enflasyonun önümüzdeki 12 ayda ulaşması gereken “başa baş” sinyalinin 1,7% (FED’in hedeflediği 2%’nin oldukça altında) olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra küresel bazda dezenflasyonist gelişmeler yaşanır ve bu da önümüzdeki aylarda ABD ekonomisi için iyiye işaret. 

Credit Suisse’e göre bu durum gelecekte bazı hisselerin tırmanmasını sağlayabilir. 

Enflasyondaki düşüşle birlikte yükselmeye hazır olan hisselerin listesini oluşturmak isteyen banka, her sektörde iki yıllık başa baş seviyelerinden en büyük faydayı sağlayacak ilk üç ismi belirledi. Enflasyondaki düşüşten faydalanan bu isimler 2022’de “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” gösterdi ve Golub bu gidişatın 2023’te de devam etmesini bekliyor. Listede yer alan isimler şöyle: Enerji sektöründen KMI,OKE ve WMB; malzeme sektöründen PPG, SHW ve VMC; sanayi sektöründen GNRC, MMM ve SWK; isteğe bağlı tüketim malları sektöründen MHK, POOL ve WHR, iletişim sektöründen NFLX, ATVI, DISH gibi şirketler listede yer alıyor.

Credit Suisse’in Enflasyon Düşerken Alınmasını Tavsiye Ettiği Hisseler!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti