Al Sinyali Veren Hisseler

CitiGroup’un “AL” Notu Verdiği Fazla Satılan Hisseler

June 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
CitiGroup’un “AL” Notu Verdiği Fazla Satılan Hisseler

Citigroup’a göre son zamanlarda yatırımcılar bazı hisseleri elden çıkarıyor ancak bu, hisselerin cazip olmadığı anlamına gelmiyor. 

Banka, sistemik aşırı satım stratejisinin bir parçası olarak, “AL” notu verdiği ve aşırı satılan isimleri belirlemiş.

Ancak Citi, stratejisinin piyasa genelindeki aşırı satım eğilimine dayanmadığını belirtiyor. Analist Hong Li “Piyasada süregelen belirsizliğin ileriye dönük strateji için hala elverişli olduğuna inanıyoruz.” diyor. 

Aşağıda, Citi’nin “AL” notu verdiği ve fazla satılan hisseleri bulabilirsin.

  • AT&T (T)
  • Amazon (AMZN)
  • Charles Schwab (SCHW)
  • Allstate (ALL)
  • Edwards Lifesciences (EW)
  • Norfolk Southern (NSC)
  • American Tower (AMT)
  • Crown Castle (CCI)
  • Alexandria Real Estate Equities (ARE)
  • DTE Energy (DTE)

⚡️ Yılbaşından bu yana 46% yükselse de Amazon hissesi Citi’ye göre fazla satılıyor. E-ticaret devi, birçok Wall Street analisti tarafından yapay zekânın önde gelen isimlerinden biri olarak anılıyor.

Nisan ayında Amazon, daha önce duyurduğu işten çıkarmaların bir parçası olarak, bulut bilişim ve insan kaynakları bölümlerinde çalışanları işten çıkarmaya başladı. Bloomberg’in yakın tarihli bir haberine göre şirket ayrıca Prime üyeleri için bir mobil hizmet başlatmak üzere çeşitli kablosuz iletişim operatörleriyle görüşmeler yürütüyor.

🏦 Mart ayında Silicon Valley Bank’ın çöküşüyle başlayan bankacılık hisselerindeki iflas dalgasından etkilenenler arasında yer alan Charles Schwab, 2023’e yaklaşık 33% düşüşle başladı. Ancak şirketin nisan ayında açıkladığı bilanço beklentilerin üzerinde geldi.

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları da bu yıl ticari emlak alanındaki sıkıntılar nedeniyle ağır darbe aldı diyebiliriz. Alexandria Real Estate hisseleri, bugüne kadar yaklaşık 17% geriledi ancak şirket, Citi’nin “AL” notu verdiği şirketler arasında yer alıyor. 

Janus Henderson analisti Greg Kuhl da kısa süre önce ARE için olumlu bir görünümün beklediğini ve sağlık hizmetlerinde artan inovasyonun, laboratuvar alanları için daha fazla talep yaratacağını söylemişti.

CitiGroup’un “AL” Notu Verdiği Fazla Satılan Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC