Borsa Yorumları

Citigroup, Favori Biyoteknoloji ve İlaç Hisselerini Açıkladı

May 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Citigroup, Favori Biyoteknoloji ve İlaç Hisselerini Açıkladı

Sağlık sektörü, geçtiğimiz ay Avrupa ve Çin’de güçlü bir performans sergiledi. ABD’de sektör görünümü pek iç açısı olmasa da Citigroup’a göre mevcut durumdan yatırımcılarına kazandırabilecek iki hisse var. 

Sağlam bir birinci çeyrek geçiren Amylyx Pharmaceuticals (AMLX), bu dönemde ALS hastalığının tedavisinde kullanılan Relyvrio ilacının satışlarında beklentilerin üzerinde bir rakam elde etti. 

Citigroup’a göre birinci çeyrekteki güçlü performansının yanı sıra şirketin ALS hastalığının tedavisinde kullanılacak bir diğer ilaç olan AMX0035’in de kısa bir süre önce birçok düzenleyici otorite tarafından onaylanması da oldukça olumlu bir gelişme:

ALS hastalığı kapsamında henüz karşılanamayan büyük bir ihtiyaç var çünkü onaylanan ilaçlar fonksiyon ve hayatta kalma alanlarında işe yarıyor ancak henüz her ikisinde de etkin olabilen bir ilaç yok. Amylyx için ABD ve Kanada’da ticari talebin yüksek olmasını ve 2023 bilançosunda rakamlarındaki artışla hisselerin de yükselmesini bekliyoruz.

Amylyx’e 53 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen Citi’ye göre bu, hissenin mevcut düzeylerinden 88%’lik bir artış demek.

Citi’nin bir diğer favorisi olan ve gen terapisi üzerine çalışan Beam Therapeutics (BEAM) analistlere göre oldukça “umut verici” bir konumda. 

BEAM için 60 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen analistler, “Beam’i uzun vadeli bir değer olarak görmeye devam ediyor ve 2024 itibariyle şirkette yeni değer artışı noktaları öngörüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Citigroup, Favori Biyoteknoloji ve İlaç Hisselerini Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC