Borsa Yorumları

Citi: Gümüş Ons Başına 28 Dolara Ulaşabilir

November 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citi: Gümüş Ons Başına 28 Dolara Ulaşabilir

Gümüş fiyatları yeni haftaya yükselişle başlarken, analistler altının kardeşinde bazı sektörlerdeki güçlü talep sebebiyle önümüzdeki günlerde daha da artış görülebileceğini düşünüyor. 

Gümüş fiyatı, TSİ 15.30’da 0,05% artışla 23,6 dolara yükseldi. Citi Research, önümüzdeki altı ile 12 aylık dönemde gümüşteki söz konusu pozitif görünümün devam etmesini bekliyor. 

Dahası Citi, gümüşün önümüzdeki altı ile 12 aylık dönemde ons başına 28 dolara ulaşmasını bekliyor.  

Gümüş fiyatlarının elektrikli araçlar ve güneş teknolojisinden kaynaklanan güçlü taleple desteklendiğini belirten analistler, bu yükseliş eğiliminin söz konusu sektörlerde artan gümüş kullanımı nedeniyle elverişli bir pazara işaret ettiğini belirtiyor. 

“Peki, nasıl gümüş yatırımı yapabilirim?” diye soruyorsan, seni şu içeriğimize alalım.

Citi: Gümüş Ons Başına 28 Dolara Ulaşabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Citi Research