Ekonomi ve Finans Haberleri

Citi, Dolar/TL için Beklentisini Değiştirdi

Ağustos 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Citi, Dolar/TL için Beklentisini Değiştirdi

Citi, 21 Ağustos 2023 tarihli raporunda, Türk Lirası’nın Amerikan Doları’na karşı daha da zayıflayacağını ifade etti. Bu çerçevede, dolar/TL için üç aylık vadeli işlemlerde uzun pozisyon alındığına ve model portföyde liranın ağırlığının azaltıldığına dikkat çekti.

Citi’nin Hedef Oranları ve Beklentileri 🎯

Raporu incelediğimizde, Citi’nin dolar/TL’nin mevcut 27,16 seviyesinden 32’ye yükselmesini beklediği görülüyor. Ayrıca 25 stop loss ile bir önceki işlemi yeniden girmekte oldukları belirtildi.

Bu kararı alırken TCMB’nin hafta sonunda kur korumalı mevduatların boyutunu azaltma yönündeki makro ihtiyati tedbirlerini göz önünde bulundurdukları ve bu zamanlamanın işleme yeniden girmek için uygun olduğunu düşündükleri vurgulandı.

Merkez Bankası’nın Faiz Hamlesi ve Citi’nin Yorumu 🏦⬆

Citi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) son toplantısında, faiz oranlarını piyasa beklentileri kadar artırmama riskini de göz önünde bulundurdu.

Doların Son Durumu: Yükselişte! 📈

Son olarak dolar kuruyla ilgili gelişmelere bakıldığında; geçen haftayı 27,06 TL seviyesinde kapatan dolar, yeni haftaya yükselişle başladı. Dolar, uluslararası piyasalarda 27,20 TL’ye kadar tırmanmış durumda. Saat 15:15 itibarıyla 0,34% primle 27,16 TL’den işlem görmekte.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Citi