Borsa Yorumları

Bernstein’e Göre Çin Rallisini Sürdürebilecek Hisseler

January 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bernstein’e Göre Çin Rallisini Sürdürebilecek Hisseler

Çin hisse senetlerindeki toparlanma, pazartesi günü Çin’in gösterge endeksinin bir boğa piyasasının çok yakınına gelmesiyle hız kazandı.

Pekin yönetiminin Covid-19 kısıtlamalarını gevşetmesi ve yasal baskıları hafifletmesi Çin hisselerine destek sağladı. Bazı Wall Street analistleri boğa piyasasının halen yoluna devam edebileceğini düşünüyor.

Bernstein, yatırımcıların Çin rüzgarından faydalanmak için, “seçici” bir şekilde olmak kaydıyla, hâlâ bir şansı olduğuna inanıyor.

Öne Çıkan Hisseler

Bernstein tarafından tercih edilen gruplardan biri geçtiğimiz 12 ay boyunca sektör altı performans gösteren hisseler. Bankadan yapılan açıklamada, geçmişlerine bakıldığında geri kalan bu hisselerin makroekonomik toparlanma süreçlerinde en yüksek getiriyi sağlayan isimler olduğu belirtildi.

Bernstein, 5 yıllık ortalama F/K oranlarından daha düşük seviyede işlem gören, düşük değerlenmiş hisseleri de beğeniyor. Bankanın açıklamasında, sağlık dışındaki diğer tüm sektörlerin halen 5 yıllık ortalama seviyesinde veya daha altında işlem görmekte olduğu vurgulandı. Hatta enerji, finans, teknoloji ve kamu hizmetleri gibi bazı sektörlerin 20 yıllık ortalamalarının altında işlem gördükleri ifade edildi.

Alibaba (BABA), Tencent (TME) ve JD.com (JD) listeye giren Big Tech hisseleri arasında. 

Uzun Vadeli Seçim

Bernstein’in uzun vade için de bazı hisse tercihleri var. Bankanın Ann Larson liderliğindeki analistleri 30 Ocak tarihli özel bilgilendirme yazısında, “Her iki açıdan da cazip olan hisse senetlerinin 2013’ten bu yana yıllık 9,3% oranında sektör üstü performans gösterdiğini belirledik” ifadeleri kullanıldı.

Bu “kazanan” hisselerden biri Çinli elektrikli araç üreticisi Xpeng (XPEV). Bernstein, uygun fiyat ivmesi ve cazip “risk-ödül profili” sebebiyle bu şirketi takdir ediyor. Banka, şirketin ABD borsalarında işlem gören ve cuma gününü 10,69 dolar seviyesinden kapatan hisse için 16 dolarlık bir fiyat hedefi belirlemiş durumda.

Bernstein'e Göre Çin Rallisini Sürdürebilecek Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC