Borsa Yorumları

Cazip Güneş Enerjisi Hisseleri – Wells Fargo

March 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Cazip Güneş Enerjisi Hisseleri – Wells Fargo

Wells Fargo’dan yapılan açıklamada, Silicon Valley Bank krizinin hisse fiyatlarında yarattığı düşüş nedeniyle konut tipi güneş enerjisi hisseleri Sunrun (RUN) ve Sunnova Energy International (NOVA) için cazip giriş noktaları oluştuğu kaydedildi.

“Potansiyel bir bankacılık krizi ışığında, FED faiz artışlarını durdurabilir, bu da performansın önemli bir itici gücü olan resi-solar isimlerinin finansman maliyetini düşürür” dedi.

Analist Michael Blum, “SVB krizinin konut tipi güneş enerjisi alanında değer kaybına neden olması bir satın alma fırsatı doğurdu.” ifadelerini kullandı.

Sunrun (RUN) ve Sunnova (NOVA) hisseleri 2023’te sırasıyla 20% ve 16,4% düştü. Blum’un belirlediği 29 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama fiyat hedefi Sunrun (RUN) için 42%’lik bir yükselme potansiyeli anlamına geliyor. Sunnova (NOVA)’nın 23 dolarlık fiyat hedefi ise hissenin 42,4% değer kazanabileceğine işaret ediyor.

Cazip Güneş Enerjisi Hisseleri - Wells Fargo

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC