Bültenler

Cathie Wood’un General Motors’a Bakışı Değişti

April 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood’un General Motors’a Bakışı Değişti

General Motors (GM), elektrikli araç işini hızlandırıyor. Bu noktada yatırımcı Cathie Wood da dikkat çekiyor.

Kısa bir süre önce GM’nin iflas edeceğini tahmin eden Ark Invest CEO’su, elektrikli bir geleceği taahhüt ederken Detroit merkezli otomobil üreticisine olan tavrını değiştiriyor.

Aynı zamanda yatırım yönetimi yapan firmasının kısa süre önce de General Motors (GM) CEO’su Mary Barra ile görüştüğünü açıkladı.

Wood, Yahoo Finance’den Julie Hyman ile yaptığı bir konuşmada, “Mary Barra’nın şirketine yön verişi ve odak kabiliyeti beni büyüledi.” övgülerinde bulundu.

Ark Invest’e General Motors’a yatırım yapmayı planlayıp planlamadığı sorulduğunda ise CEO Wood, bu fikre açık olduklarını belirtti. Ayrıca şunları ekledi:

“Dikkatli olmamız gereken diğer bir nokta da kapalı bir zihne sahip olmamaktır. Başarıyı gördüğümüzde bunu kabul etmeli ve kendimizi başarıya dair daha çok şey öğrenmeye yönlendirmeliyiz. Hâlâ bir gerçeği arama görevindeyiz.”

Wood’un yaptığı bu yorumlar onun yalnızca birkaç ay öncesine kadar şirketle ilgili olan bambaşka düşüncelerinden uzaklaştığını gösteriyor.

Cathie Wood'un General Motors'a Bakışı Değişti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı