Borsa Haberleri

Cathie Wood ve Ekibi Tekrardan Nvidia Aldı

May 27, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Cathie Wood ve Ekibi Tekrardan Nvidia Aldı

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, perşembe günü üç ETF’de yaklaşık 250 bin hisse satın alarak Nvidia (NVDA)’ya geri döndü.

Zaten Wood ve ekibi, 5 kasım  2021’de çip devinin tüm pozisyonlarını bünyesinden çıkarmadan önce bir zamanlar NVDA’nın sahipleriydi. Perşembe günkü Nvidia alımının ARK Invest için yaklaşık 43,7 milyon değerinde bir piyasa değeri var.

Wood Nvidia’dan ayrıldığından beri, hisse senedi 297 dolar seviyesinden perşembe günü 178,51 dolara kadar geriledi. Daha sonrasında kabaca 40% düşüş de yaşadı. ARK Invest, üç farklı borsada işlem gören fonda Nvidia’nın hisselerini aldı. Wood’un Nvidia’yı satın alması, bunun daha uzun vadeli bir duruş için pozisyonlarda katman katman iyi bir nokta olabileceğine inandığını gösteriyor.

Öte yandan Citi Analisti Atif Malik gibi diğer uzmanlar, Nvidia’ya yönelik fiyat hedefini hisse başına 350 dolardan 315 dolara düşürdü.

Cathie Wood ve Ekibi Tekrardan Nvidia Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı