Borsa Haberleri

Cathie Wood Tesla Almaya Başladı!

June 9, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Cathie Wood Tesla Almaya Başladı!

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla (TSLA) hisseleri rekor seviyesinden 40% geri çekilmesinin ardından birçok fon ve yatırımcının dikkatini çekmeye başladı. 

Bu listenin başında ise teknoloji ve inovasyon şirketlerine yaptığı yatırımlarla bilinen Ark Invest Kurucusu Cathie Wood geliyor! 

Tesla’nın beş yıl içinde 4.000 dolara ulaşmasını bekleyen Wood, Ark Invest’in yönettiği çeşitli fonlar aracılığıyla en az 50.000 Tesla hissesi satın aldı. 

Kilit noktalar:

  • Wood ve ekibi, geçtiğimiz iki hafta içerisinde inovasyon, teknoloji ve internet kategorisindeki üç fona en az 50.000 Tesla hissesi aldı.
  • Ark Invest, satın alımların büyük kısmını 23 ve 24 Mayıs’ta gerçekleştirdi
  • Bu son satın alım çılgınlığından önce Wood, boğa piyasası sırasında elindeki Tesla hisselerini azaltmaya başlamıştı. Geçen yıl Tesla, Ark’ın inovasyon fonunda amiral gemi görevi görüyordu. Neredeyse fonun 10%’undan fazlasını Tesla oluşturuyordu. Şimdi ise elektrikli otomobil üreticisi fonun 8,3%’ünü oluşturuyor. 
  • Wood, geçen yıl boğa piyasasında Tesla hisselerini satmasının nedenini ise “teknik bir hareket” olarak tanımladı. Ünlü yatırımcı, en çok kazanç gösteren hissesinin bir miktarını satarak “yeni kazananı” olacak başka hisseler için nakit akışı sağladı. 
  • Ark Invest, Tesla’da uzun süredir büyük oranda kazanç sağlamış birkaç fon arasında yer alıyor. Yatırım şirketi, otomobil üreticisinin hisselerinin 2026 yılında 4.600 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. 
  • Wood ise Tesla’nın beş yıl içinde 4.000 dolar seviyelerine çıkmasını bekliyor. Ark’ın yöneticisi daha önce bir CNBC röportajında, şirketin robotaksi projesinin Tesla hisselerine 50% artış potansiyeli sağladığını söylemişti. 
  • Diğer taraftan, Tesla’nın hisseleri kasım ayından itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.243,49 dolardan sonra 40% düşüş yaşadı. Ark Invest, Tesla’nın 2022’de 50%’den fazla düşüş yaşamasının acısını en çok hisseden şirketlerden biri oldu. 

Eğer bu tarz içerikleri “Yatırımcı okumaya doyamaz!” dersen aşağıdaki içeriklere de bir göz atabilirsin!

Cathie Wood Tesla Almaya Başladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı