Borsa Yorumları

Cathie Wood: EXAS 3 Kat, ROKU 14 Kat, TSLA 30 Kat Yükselecek!

January 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood: EXAS 3 Kat, ROKU 14 Kat, TSLA 30 Kat Yükselecek!

ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve ekibi perşembe günü yaptıkları açıklamada Exact Sciences (EXAS)’ın 2027 yılına kadar hisse başına 140 dolara ulaşabileceğini ifade ederek, portföylerindeki kilit hisselerden biri olan EXAS için agresif bir hedefte daha bulunmuş oldular.

● Perşembe günü açılış öncesi işlemlerde 0,2% düşen EXAS hisse başına yaklaşık 49 dolar üzerinden işlem görüyor. 140 dolara kadar verilen ralli hedefi, güncel seviyelere göre 190%’ı aşkın bir yükseliş anlamına geliyor.

● Kanser teşhis kuruluşu EXAS’ın, sahip olduğu ticari ölçek, marka tanınırlığı, güçlü regülatif ortam deneyimi, ödeme ilişkileri, sektör ve araştırma ortaklıkları, klinik çalışmaları ve teknoloji platformundan fayda sağlayacağını ileri süren ARK ekibi, “Temel senaryomuza göre, Exact Sciences hisseleri yıllık ortalama 25% bileşik getiri oluşturarak 2027’ye kadar 140 dolara ulaşabilir” dedi.

● C.Wood’un bu hedefi vermeden önceki son iki yıl EXAS hisseleri açısından oldukça olumsuz geçmişti. 2021’de 39,3% düşen hisse, 2022’de 36,4% daha gerilemişti.

● ROKU ve TSLA Hedefleri:  İnovasyon odaklı şirketlere yatırım yapan C. Wood, Roku (ROKU)’nun 2026’ya kadar hisse başına 605 dolara ve Tesla (TSLA)’nın 2025’e kadar 3.000 dolara yükselebileceğini de vurguladı. Bu hisselerin güncel fiyatları ise sırasıyla 42 dolar ve 107 dolar civarında işlem görmekte.

Cathie Wood: EXAS 3 Kat, ROKU 14 Kat, TSLA 30 Kat Yükselecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha