Al Sinyali Veren Hisseler

Cathie Wood, 2024 İçin Bu Hisseleri Beğeniyor

December 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood, 2024 İçin Bu Hisseleri Beğeniyor

İsmini Ark Invest ile andığımız ünlü yatırımcı Cathie Wood, amiral gemisi fonunun 70% yükseldiği güçlü bir yılı geride bırakırken, 2024 için en çok artış beklediği isimleri açıkladı.

İnovasyon yatırımcısı, multiomik alanındaki biyoteknoloji gözdesi CRISPR Therapeutics’in (CRSP) gelecek yıl en iyi performans gösteren hisse olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. 

✍️ Küçük bir not: Multiomiks, genomiks ve proteomiks dahil olmak üzere bir dizi teknikten elde edilen biyolojik verilerin kullanılmasını içerir.

Wood, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin kısa süre önce CRISPR Therapeutics ve Vertex Pharmaceuticals (VRTX) tarafından geliştirilen ve üretilen ve şiddetli orak hücre hastalığı olan hastaları tedavi edebilen ilk gen düzenleme tedavisini onayladığını hatırlattı. 

CRISPR, yaklaşık 4%’lük ağırlığıyla Wood’un Ark Innovation fonunun dokuzuncu en büyük holdingi konumunda. Biyoteknoloji şirketinin hisseleri bu yıl yaklaşık 57% yükseldi.

Wood’un amiral gemisi fonu, 2014’teki kuruluşundan bu yana en güçlü ayı olan kasımdaki 31%’lik yükselişin ardından bu yıl 70% arttı. Wood’un yenilikçi teknoloji hisseleri, büyüme hisselerini daha da artıran Hazine tahvili getirilerindeki düşüşün ortasında 2023’ün sonunda dramatik bir geri dönüş gerçekleştirdi diyebiliriz.

Wood ayrıca Coinbase’i (COIN), artış beklediği hisselerden biri olarak adlandırdı. Kripto para borsası, 2023’te neredeyse 400% yükseldikten sonra fonun yaklaşık 11%’ini oluşturarak ARKK’nın en büyük holdingi haline geldi.

Yaygın olarak takip edilen yatırımcı, bu yıl karkâr elde etmesine rağmen Tesla’ya (TSLA) “olan yüksek inancını koruduğunu  belirtti. Wood, Tesla’dan elde ettiği geliri gelecek yıl için tercih ettiği UiPath (U), Zoom (ZM), Roku (ROKU), Block (SQ) ve Roblox (RBLX) hisselerindeki pozisyonunu artırmak için kullandığını da sözlerine ekledi.

Cathie Wood, 2024 İçin Bu Hisseleri Beğeniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC