C3.ai, Geçtiğimiz Çeyrek Performansıyla Beklentileri Aştı

June 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
C3.ai, Geçtiğimiz Çeyrek Performansıyla Beklentileri Aştı

Yapay zekâ yazılımı geliştiricisi C3, 2023 mali yılına ait dördüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı. Şirket, genel anlamda analist tahminlerini aşarken, beklenenden daha hızlı büyüdüğüne işaret etti.

C3.ai, Geçtiğimiz Çeyrek Performansıyla Beklentileri Aştı

Farklı sektörlere yapay zekâ uygulamaları geliştiren $AI, geçtiğimiz çeyrek 72,4 milyon dolar gelir elde etti.

  • Şirketin geliri bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla %13 gerileme kaydederken, hisse başı zararı %30’dan fazla toparlanma gösterdi.

Nvidia’nın öncülüğünde yükselen yapay zekâ hisselerinin oluşturduğu trendden fazlasıyla yararlanan C3, güncel yılda %250’ye yakın primlenme kaydetti.

Şirket kazanç raporunda yaptığı açıklamada, $AI’ın ticari yapay zekâ uygulamalarında öncü olduğunu ve Internet of Things, makine öğrenmesi gibi yenilikçi gelişmelere fazlasıyla katkı sağladığını söylüyor.

C3, ChatGPT gibi halka açık yazılımın tersine şirketlere özel yazılımlar geliştiriyor. Amazon geçtiğimiz salı günü, AWS operasyonlarında C3’ün üretken yapay zekâsını kullanmaya başladığını duyurdu.

C3.ai, Geçtiğimiz Çeyrek Performansıyla Beklentileri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu analist notu hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: C3.ai Earnings Release