Büyüme Potansiyeline Sahip 10 Hisse!

August 9, 2022 • 5 dakika okuma süresi
Büyüme Potansiyeline Sahip 10 Hisse!

Kilit Noktalar:

 • FED’in faiz artırımı, açıklanan ekonomik veriler sonrası piyasada “Resesyon var mı?” tartışmaları belirsizliğini koruyor.
 • Citigroup, ekonomik durgunluk riski varken yatırımcıların 2022’nin ikinci yarısında yatırım fırsatı bulabilmesine yardımcı olmak adına hisse senetlerinin olduğu bir liste hazırladı. 
 • İşte Citirgroup’un ön plana çıkardığı hisseler: General Motors (GM), MGM Resorts International (MGM), Nvidia (NVDA), Booking Holdings (BKNG), IPG Photonics (IPGP), Walt Disney (DIS), Amazon (AMZN), Meta Platforms (META), PayPal (PYPL) ve Domino’s Pizza (DPZ). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en altından ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

Hisse senetleri; S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones endekslerinin haziran ayındaki dip seviyelerinden bugüne, özellikle son haftalarda toparlandı. Özellikle S&P 500 endeksi, haziran sonundan bu yana yaklaşık 10% artarak Citigroup’un revize edilmiş yıl sonu hedefi olan 4.200’e yaklaştı.

Citigroup analisti Scott Chronert, 5 Ağustos tarihli notunda, 2023’ün ilk yarısında hafif bir durgunluk beklerken, piyasanın enflasyon gibi makro risklere odaklandığını ancak bir resesyon çözümüne de oldukça yaklaşıldığını belirtti. 

Analist, aynı notta, bu nedenle yatırımcıların sağlam büyüme potansiyeli olan hisse senetlerini düşünmek isteyebileceklerini söyledi.

Chronert, FED’in 2022’nin sonuna doğru mevcut şahin yolundan çıkmasıyla birlikte daha yüksek değerlemeler beklediğini söyledi. Bu, resesyona yaklaştıkça FED’in gevşemeye başlamasının daha muhtemel olduğu anlamına geliyor. Chronert, bu gerçekleştiğinde, Fiyat/Kazanç (F/K) katlarının daha yüksek hareket edebileceğini söyledi. 

Citigroup’un Hazırladığı Hisseler Listesi

Citigrup, ekonomik durgunluk riski varken yatırımcıların 2022’nin ikinci yarısında yatırım fırsatı bulabilmesine yardımcı olmak adına hisse senetlerinin olduğu bir liste hazırladı.

 • General Motors (GM)
 • MGM Resorts International (MGM)
 • Nvidia (NVDA)
 • Booking Holdings (BKNG)
 • IPG Photonics (IPGP)
 • Walt Disney (DIS)
 • Amazon (AMZN)
 • Meta Platforms (META)
 • PayPal (PYPL)
 • Domino’s Pizza (DPZ)

Citigroup’un listesinin başında, General Motors (GM) yer alıyor. GM’nin hissesi bu yıl yaklaşık 36% düştü. Ancak hisse, önümüzdeki 12 ayda 142,5%’lik tahmini toplam getiri potansiyelinden dolayı Citi’nin listesinde 1 numara. 

MGM Resorts International (MGM) hisse senedi, yılın başından bu yana 23% düştü, ancak tahmini toplam yıllık getirisi 65,5% ile Citi’nin listesinde ikinci sırada yer aldı. 

Üçüncü sırada ise tahmini yıllık 51,4% getiri ile Nvidia (NVDA) yer alıyor. Bu haftanın başında Nvidia, ikinci çeyrek için beklentilerin altında kalan ön mali sonuçları paylaştı. Bu, hisselerinin Pazartesi günü 6%’dan fazla değer kaybetmesine ve 177,93 dolardan kapanmasına neden oldu.

Booking Holdings (BKNG), online otel rezervasyonu, tatil kiralama ve uçuş hizmeti vermektedir. Hisse senetleri bu yıl yaklaşık 18% düşüş yaşadı. Fakat Citi’nin listesinde 45,2% tahmini yıllık getiri ile dördüncü sırada yer alıyor.

Beşinci sırada ise telekomünikasyon ve tıp gibi farklı endüstrilerde kullanılan fiber lazerleri ve amplifikatörleri yapan IPG Photonics (IPGP) yer alıyor. Hisse senetleri bu yıl yaklaşık 41% düştü. Fakat Citi, tahmini yıllık getirisinin 43,5% olduğunu söyledi. 

Medya şirketi Walt Disney (DIS) hisseleri bu yıl %29’dan fazla düşüş yaşadı. Disney, online yayın platformu segmentinde Netflix (NFLX) ve Apple (APPL) gibi rakipleriyle rekabet ediyor, ancak kâr potansiyelinin çoğu tema parkları segmentinde yatıyor. Tahmini yıllık 36,1% getiri ile Citi listesinin altıncı sırasında yer alıyor. 

Geçen hafta Amazon (AMZN), Roomba üreticisi iRobot’u (IRBT) 1,7 milyar dolara satın alacağını söylemişti. Amazon hisseleri yıl başından bu yana yaklaşık 17%’den fazla düşüş yaşadı ancak tahmini yıllık 31,3% getirisi ile Citi listesine yedinci sıradan giriş yaptı. 

Meta Platforms (META) hisseleri, bu yıl yaklaşık 50%’den fazla düştü. Citi’ye göre Facebook olarak da bilinen Meta’nın tahmini yıllık getirisi ise 31,2%. 

Geçen hafta, PayPal (PYPL), beklentilerin ötesinde gelen ikinci çeyrek kazanç raporu açıkladı. Ancak hisse senedi ise bu yıl yaklaşık 49%’dan fazla düştü. Citi’ye göre PayPal’ın önümüzdeki 12 aydaki tahmini getirisi 27,7% ve bu da onu listeye dokuzuncu sıraya taşıyor.

Listenin son sırasında da Domino’s Pizza (DPZ) yer alıyor. İki hafta önce, Domino’s karmaşık bir ikinci çeyrek bilançosu açıkladı. Hisse senetleri de bu yıl yaklaşık %30 düşüş gösterdi. Citi’ye göre de tahmini yıllık 23,5% getirisi ile Domino’s’u listeye 10. sıradan sokmaya yetti.

Büyüme Potansiyeline Sahip 10 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı