Amazon

Büyüme Potansiyeli Yüksek Hisseler

Mart 22, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Büyüme Potansiyeli Yüksek Hisseler

FAANG hisseleri konusunda iyimser bir duruş sergileyen Neuberger Berman kıdemli araştırma analisti Daniel Flax salı günü bazı tahminlerde bulundu. Borsaların bu yılın ilerleyen dönemlerinde ve önümüzdeki yıl Google (GOOGL), Amazon (AMZN), Meta (META) ve Apple (AAPL)’ın inovasyon ve büyüme potansiyeline odaklanacağını belirtti.

Amazon (AMZN)’un maliyet yönetimine yönelik son adımını değerlendiren Flax, serbest nakit akışı ve gelir artışının önümüzdeki yıl boyunca iyileşeceği yönünde tahminler yaptı. Online perakende devi bu haftanın ilk günlerinde yaptığı açıklamada, bir işten çıkarma turu daha yapılacağını ve bu turdan 9K pozisyonlarının etkileneceğini duyurdu.

Teknoloji devlerinden her birinin yükselme potansiyeline ilişkin görüşlerini paylaşan Daniel Flax’in yorumları şu şekilde:

  • Cari seviyelerdeki Google (GOOGL)’ı tavsiye edebiliriz. Tersten esen döngüsel rüzgarlardan etkilendiği açık olsa da Google’ın arama segmentinin güçlü olduğunu düşünüyorum ve bulut segmentinde vadettiği fırsatın yeterince fiyatlanmadığına inanıyorum.
  • Amazon (AMZN)’a gelelim. E-ticaretin alıcılar ve elbette üçüncü taraf satıcılar açısından önemini artırmaya devam edeceğini düşünüyorum. Esasında küçük ve orta boyutlu işletmelerin güçlendirilmesiyle ilgili bir durum. Yine bazı döngüsel baskı unsurlarıyla karşı karşıya olsa da Amazon (AMZN)’un bulut segmentindeki büyüme beklentilerini önemsemeye devam ediyoruz.
  • Facebook’un ana şirketi Meta (META), müşteriler ve reklam verenler için önemini koruyor. İş kollarında dönüşüm gerçekleştiren Meta’nın Reels segmentini itici güç olarak görüyor ve yakından izlemeyi sürdürüyoruz.
  • Apple (AAPL)’ı ele alalım. İş kollarının bazı segmentlerinde, daha doğrusu müşteriyle birebir iletişim kurulan alanlarda biraz baskılandığını görüyoruz. Ürün döngülerinin sağlıklı olduğunu, iPhone yükleme tabanının büyüdüğünü ve hizmet segmentinin gücünü koruduğunu düşünüyorum ve bu nedenle fırsatı değerlendirmek istiyorum.

Google (GOOGL) üzerindeki artan ChatGPT baskısı hakkında düşünceleri sorulan Flax; ChatGPT’nin potansiyeli birçok farklı sektörde takdir edilmesine karşın, Google’ın üretimsel yapay zeka alanında çok miktarda fikri mülkiyet hakkına sahip olduğunu, ancak verileri dikkatli bir şekilde yönetmenin ve güçlü bir hizmet sunumunun önemli olduğunu belirtti.

Flax, Google (GOOGL)’ın önümüzdeki haftalarda, aylarda ve yıllarda bu hakların çoğunu kullanıma açacak kabiliyetlere sahip olduğuna inanıyor. Google (GOOGL) dün erken saatlerde yapay zeka sohbet robotu Bard’ı genel kullanıma açmıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: SeekingAlpha