Ekonomi ve Finans Haberleri

Buğday Fiyatları 7 Dolar Civarına Düştü!

March 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Buğday Fiyatları 7 Dolar Civarına Düştü!

Buğday tacirleri, Ukrayna’nın Karadeniz limanlarından tahıl sevkiyatına olanak sağlayan anlaşmanın yenilenmesini beklerken Chicago Ticaret Kurulu (CBOT) buğday vadeli işlemleri pazartesi günü kilo başına 7 doların altına düşerek 17 ayın en düşük seviyelerine geriledi.

● Süresi 19 Mart’a kadar olan Ukrayna tahıl koridoru anlaşmasında sürenin uzatılacağına dair bir beklenti olduğundan, buğday fiyatları son günlerde sürekli baskılanıyor.

● ABD Tarım Bakanlığı’na bağlı Ulusal Zirai İstatistik Dairesi, pazartesi günü yayımlanan haftalık mahsul raporunda, Kansas’taki kış buğdayının 17%’sinin iyi durumda olduğunu bildirdi. Bir hafta önce bu buğdayın 19%’u iyi durumdaydı.

● Kısa süre önce Seeking Alpha’da yayımlanan bir analizde görüşlerini aktaran Andrew Hecht, buğday fiyatları için “ileride çok fazla dalgalanma” olduğunu belirtti.

Buğday Fiyatları 7 Dolar Civarına Düştü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha