Borsa Yorumları

Bu Yazılım Hissesi Yükselişte!

November 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bu Yazılım Hissesi Yükselişte!

Geçen hafta küresel bazda hisse senetleri azar azar yükselirken öne çıkan bir hisse oldu!

Bu hisse, hafta boyunca yaklaşık 37% değer kazanan ABD merkezli yazılım firması Coupa Software (COUP)

Coupa hisseleri, özel sermaye şirketi Vista Equity Partner’ın şirketi satın alma niyeti olduğuna dair haberlerin çıkmasının ardından yükseldi. 

FactSet verilerine göre, takip eden analistlerin sadece 35%’i hisseyi “AL” notuyla derecelendirirken hisse fiyatında ortalama yaklaşık 14%’lük bir artış öngörülüyor. Coupa yıl başından bu yana yaklaşık 61% değer kaybetti. 

Geçen hafta MSCI Dünya Endeksi’ndeki küresel hisseler arasında, 10%’dan fazla yükseliş kaydeden yalnızca altı hisseden biri oldu. Endeksin kendisi de hafta boyunca 1,7% yükseldi ve haftayı yükselişle kapatan üç büyük endeks ile birlikte Wall Street beklentilerine paralel bir seyir kaydetti. 

FactSet verilerine göre haftalık olarak en yüksek değer kazanan altı küresel hisse bulunuyor.

Perakende şirketi Burlington Stores geçen hafta açıkladığı üçüncü çeyrek kazancının ardından yaklaşık 24% yükseldi. Satış rakamları geçen yıla göre düşmüş olsa da şirketin CEO’su bir konuşmasında, “önümüzdeki yıl satışlarda, kârda ve kazançta dikkate değer bir toparlanma” beklediklerini belirtti. 

Geçen hafta üstün performans gösterenler arasında 12% yükselen elektronik perakendecisi Best Buy (BBY) da var.  

Şirketin bu performansı, salı günü açıklanan üçüncü çeyrek kazanç raporunda hisse başına kâr ve gelir rakamlarının beklentileri aşmasının eseri. Şirketten yapılan açıklamada, hem çeyrek dönem hem de tüm yıl için kıyaslanabilir mağaza satışlarında beklenenden daha az bir düşüş tahmin edildiği bildirildi. Bu ölçüt, benzer dönemler arasında mağaza satışlarından elde edilen kazançları kıyaslamak için kullanılıyor.

Bu Yazılım Hissesi Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC