Borsa Yorumları

Bu Ucuz Dow Hisseleri, 2024’te Yükselişe Geçebilir – Wall Street

January 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bu Ucuz Dow Hisseleri, 2024’te Yükselişe Geçebilir – Wall Street

Mavi çipli Dow Jones, rekorlarla geçen bir 2023’ün ardından teknoloji hisselerinin gerilemesi nedeniyle yıla diğer büyük endekslerinden daha iyi bir performansla başladı.

Dow, 2024’ün ilk haftasında çok az değişiklik göstererek yaklaşık 0,3% düşerken, S&P 500 ve Nasdaq sırasıyla 1,3% ve 2,9% değer kaybetti. Piyasa değeri yüksek (mega cap) teknoloji hisseleri, 2023’teki güçlü performansın ardından bu yıl satışlarda başı çekti.

Durum böyleyken, ortalamada ucuz hisseler bulmaya çalışan yatırımcılar için, Wall Street analistlerinin beğendiği en çekici isimleri taradık. İleri fiyat/kazanç oranı beş yıllık ortalama fiyat/kazanç oranının altında olan ve konsensüs hedef fiyatları en az 5% artışla işaret eden Dow hisselerini senin için derledik:

  • Chevron (CVX)
  • Cisco Systems (CSCO)
  • Nike (NKE)
  • Coca-Cola (KO)
  • Procter & Gamble (PG)
  • Walmart (WMT)
  • McDonald’s (MCD)
  • Visa (V)

🛢️ Chevron, Dow’da en büyük iskontoyla satılan hisse olarak öne çıkıyor. Enerji devi, 2023’te yaklaşık 17% düşüş yaşadıktan sonra yeni yılda 1,3% değer kazandı. Wall Street analistlerinin konsensüs hedef fiyatı, Chevron’un önümüzdeki 12 ay içinde 17% artabileceğini ima ediyor. 

👟 Listede yer alan ikonik spot ayakkabı üreticisi Nike hisseleri, mali yıl için gelir görünümünü düşürdüğü ve 2 milyar dolarlık bir maliyet düşürme planını açıkladığı aralık ortasından bu yana düşüş yaşıyor.

Ancak Wall Street analistleri, konsensüs hedef fiyatlarına göre 19%’luk bir artışa işaret eden Nike’ın toparlanacağına inanıyor gibi görünüyor.

Bu Ucuz Dow Hisseleri, 2024’te Yükselişe Geçebilir - Wall Street

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC