Borsa Yorumları

Bu Seyahat Hissesi Talepteki Düşüşle Başa Çıkabilir!

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bu Seyahat Hissesi Talepteki Düşüşle Başa Çıkabilir!

Evercore ISI’dan Mark Mahaney, 2023 arefesinde seyahat talebinde yaşanan düşüşü atlatmak açısından en iyi konumlanan hissenin Booking Holdings (BKNG) olduğu görüşünde.

Mahaney, bu yılki 14% düşüşe rağmen Booking’in (BKNG) hissedarlarına yükseliş vadettiğini ve “kendisini savaşta kanıtlamış bir yönetim” ekibine sahip olduğunu aktardı. Şirketin maliyet yapısına karşı dikkatli yaklaşımı ve dünya çapındaki konaklama pazarında sürdürdüğü en büyük oyuncu olma özelliği, bu hissenin değer kazanacağına dair göstergeler arasında.

Analist, “Covid sonrasında, normalleşmenin ardından muhtemelen 2019’a göre daha yüksek bir büyüme hızı yakalayabilirler. Bu iyi bir başarı hikayesi” ifadelerini kullandı.

Wall Street, küresel salgın süresince dizginlenen talep nedeniyle rekor seviyede daralmış olan yaz sezonunun ardından önümüzdeki aylarda seyahat sektöründe gerçekleşecek bir yavaşlamaya hazırlanıyor.

Bu ortama rağmen Mahaney, Covid-19 kaynaklı rüzgarları arkasına alıp fayda sağlayan, ancak artık zayıflamakta olan makro ortamda kemer sıkmak zorunda olan dijital şirketlere kıyasla birçok seyahat şirketini daha avantajlı görüyor.

Mahaney, “Seyahat şirketleri masrafları kısmaya daha erken başladı. Bundan dolayı bu zayıf ortama, dayanıklı ve ölçülü maliyet yapılarıyla çoktan girmiş durumdalar” dedi.

Bu çerçevede Airbnb (ABNB) hisselerini de tavsiye eden Mahaney, Booking’in (BKNG) daha ucuz olması nedeniyle daha avantajlı bir seyahat şirketi olduğu görüşünde.

Bu Seyahat Hissesi Talepteki Düşüşle Başa Çıkabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC