Borsa Yorumları

Bu Hisseler Şükran Günü Tatilinden Sonra Kazanma Eğiliminde

Kasım 23, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu Hisseler Şükran Günü Tatilinden Sonra Kazanma Eğiliminde

Şükran Günü tarihsel olarak piyasa için dalgalı ve düşük hacimli bir dönemdir. Ancak bazı hisseler, tatilden sonra aralık ayına kadar olan dönemde iyi bir performans gösterme geçmişine sahip. Bunun sebebi de işlerin tekrar toparlanması ve yatırımcıların yıl sonuna kadar portföy planlamalarına odaklanmasıdır. 

Stock Trader’s Almanac’ın verilerine göre, bu hafta çarşambadan cumaya kadar Şükran Günü sebebiyle kısaltılmış işlem haftası boyunca, 30 hisseli Dow Jones son 34 tatil haftasının yalnızca 18’inde kazanç sağladı. Bugün kapalı olan borsa, yarın ise 21.30’da kapancak. 

Bu dönem borsalar için hafif karamsar bir resim çizse de hisselerin Şükran Günü tatilinden sonra toparlanma eğiliminde olması umut vaat ediyor.

Biz de Şükran Günü tatilinin ardından yükselme eğiliminde olan hisseleri taradık. Aşağıdaki listede, son 10 yılda Şükran Günü’nden sonraki iki hafta içinde ortalama 1% veya daha fazla kazanç sağlayan, izlendikleri analistlerin en az 55%’inin “AL” notu verdiği ve konsensüs hedef fiyatların 15% veya daha fazla artışa işaret ettiği isimleri inceleyebilirsin:

  • Caesars Entertainment (CZR)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • CVS Health (CVS)
  • Philip Morris International (PM)
  • Humana (HUM)
  • Intercontinental Exchange (ICE)
  • DexCom (DXCM)
  • MGM Resorts International (MGM)

🏨 Caesars Entertainment, son 10 yılda yaklaşık 5% değer kazanarak listede Şükran Günü’nü takip eden en güçlü kazanç geçmişine sahip isim. Hisse, 2023’te yaklaşık 10% yükselirken, analistlerin 66%’sından fazlası CZR için “AL” diyor.

Şirket, kasım ayının başlarında Culinary Union ile 10 bin çalışanı kapsayacak bir grevden kaçınmak için geçici bir anlaşmaya vardı.

💊 Eczane şirketi CVS de listeye girdi. Hisse, soğuk algınlığı ve grip sezonunun açılmasıyla birlikte tatili takip eden iki hafta içinde ortalama 2,3% değer kazandı.

Hisse analistler tarafından da beğeniliyor. Analistlerin konsensüs hedef fiyatı 28% artış ima ederken, CVS’i izleyen analistlerin 69%’u “AL” notuna sahip. 

Şirket, sağlık hizmetleri segmentinden elde ettiği güçlü gelir artışları sayesinde kasım ayının başlarında Wall Street’in üçüncü çeyrek tahminlerini aşan rakamlar açıkladı. 

✈️ Havayolu şirketi Delta, analistlerin yaklaşık 83%’ünün “AL” notunu korumasıyla, listedeki analistlerin en beğendiği isimlerden biri. Hisse, tarihsel olarak Şükran Günü’nden sonra tatil seyahatlerinin tüm hızıyla devam etmesine paralel olarak 2,6% değer kazandı ve 2023 yılında 9% yükseldi.

Şirket kısa süre önce maliyetleri düşürmek amacıyla kurumsal işgücünü azalttı. Bu hamle, Atlanta merkezli havayolu şirketinin üçüncü çeyrekte kârını yaklaşık 60% artırmasının ardından geldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti