Borsa Yorumları

Bu Hisse Ralli Yapabilir!

January 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu Hisse Ralli Yapabilir!

Piper Sandler’a göre müşteri deneyimi, dolandırıcılık önleme ve risk yönetimi yazılımları üreten NICE Systems (NICE) bu yıl bir ralli gerçekleştirmek üzere başlangıç çizgisinde hazır. 

Kurum hissenin “NÖTR” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine ve 222 dolar olan fiyat hedefini 227 dolara yükseltti. 

Piper Sandler’dan yapılan açıklamada, bu not yükseltmesinin gerekçesi olarak, ana rakipleri bocalarken NICE’ın yeni müşteriler kazanması ve bu yıl gelirlerini artıracağının öngörülmesi gösterildi. Piper Sandler, 2023’ün ikinci yarısını tekrarlayan gelir potansiyeli için bir dönüm noktası olarak görüyor. 

Analist James Fish pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “FCC’nin orta vadede spin-out potansiyelinin artma eğiliminde olduğuna da dikkat çekiyoruz, ancak asıl konumuz bu değil. Mevcut tahminlere göre NICE’ın değerlemesi ‘çok ucuz’ değil ancak bu olumlu dinamiklerle ve oluşan değerlemeyle bu seviyelerde daha olumlu bir görüşe sahibiz” ifadelerini kullandı. 

NICE, bir hizmet ortamı olarak iletişim merkezlerinde yer edinmek için iyi bir yapılanmaya sahip. Piper Sandler’ın tahminlerine göre 2022’de dengelenen yeni anlaşma oranlarına bakıldığında, NICE 2023’te 1 milyondan fazla anlaşma yapabilir ve 2026’da potansiyel olarak 1,7 milyon rakamını yakalayabilir. 

Fish, “Yönetimin mücadelesi sayesinde hisse için temel yükselişin, orta vadede elde edilebilecek anlaşma oranlarının artışına bağlı olabileceğine inanıyoruz” dedi. 

NICE bunun yanı sıra, finansal hizmetler sektöründe boy göstermesi sayesinde emsallerine kıyasla daha güçlü bir kurulu sisteme sahip ve bu durum 2023’teki ivmesini destekleyebilir. Bulut platformuna geçiş süreçleri ayrıca; gelir artışının büyük kısmını ve 2023’te tekrarlayan geliri oluşturabilir, yılın ikinci yarısında istikrarlı bir büyüme oranına sebep olabilir ve daha iyi bir işletme kaldıracı sağlayabilir. 

Yazılım seçmeye çalışan müşterilerin birinci önceliği haline gelen, şirketin robot süreç otomasyon yazılımında da potansiyel mevcut. Piper Sandler’a göre NICE ayrıca müşterilerine full paket ürünler sağlıyor. 

NICE’ın gelirlerinin yaklaşık 18%’ini teşkil eden “mali suçlarla mücadele ve mevzuat uyum” iş kolunda da bir gelecek potansiyeli söz konusu olabilir. 

Fish, “Sözün kısası, FCC iş kolunun muhtemel spin-out veya satış süreci ‘esas konu’ olarak ele alınmasa da yönetimin daha yakın tarihli açıklamalarında bunun orta vadeli bir ihtimal ve ılımlı bir katalist olduğu öne sürülüyor” dedi.

Bu Hisse Ralli Yapabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak:CNBC