Borsa Yorumları

Bu Hisse için “Doğru Zaman Geldi”!

January 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu Hisse için “Doğru Zaman Geldi”!

BMO Capital Markets’a göre siber güvenlik şirketi CrowdStrike (CRWD)’ın hisselerini almak için doğru zaman geldi çattı.

Analist Keith Bachman hisseyi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla takibe almaya başladı. Belirlediği 120 dolarlık fiyat hedefi 14.9%’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Bachman, telefonlar ve diz üstü bilgisayarlar gibi kullanıcı cihazlarının uç ve giriş noktalarına odaklanan güvenlik dünyasında özel bir alan olan “uç nokta” pazarının gelişmeye devam edeceğini vurguladı. 

Süregelen bu gelişim CrowdStrike’ın Microsoft (MSFT)’tan ve köklü siber güvenlik şirketlerinden farklılaşmasına imkan tanıyacak. Analist, bir yandan portföyü genişleyen şirketin “uç nokta” hizmetlerinin temel hizmet olarak kalabileceğini de belirtti.

Bachman çarşamba günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “CrowdStrike’ın sınıfının en iyisi olarak değerlendirilen “uç nokta” güvenlik yetenekleri sunduğuna ve bunun yanı sıra Microsoft ve diğer hizmet sağlayıcılarla rekabet etmesini sağlayabilecek şekilde büyüyen bir platform sağladığına inanıyoruz” ifadelerini kullandı. “Dahası, özellikle kuruluşlar XDR’ye (genişletilmiş tespit ve müdahale güvenlik platformu) geçiş yaptıkça CrowdStrike’ın konsolidasyondan fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Microsoft’un tasarruf arayışında olan şirketleri müşteri olarak kazanmak için “paket fiyat” yaklaşımını kullanarak rakipleri üzerinde baskı oluşturma ihtimali var. Ancak Bachman CrowdStrike’ın potansiyel açılımlarının başında, rekabete devam etmesini sağlayacak bulut tabanlı bir platform ve evrimli yazılım mimarisi gibi tekrarlanması güç niteliklere sahip olduğunu belirtti.

Analist, şirketler çoklu ihtiyaçlarını sadece bir şirketten hizmet alarak karşılama arayışında oldukları için konsolidasyonun CrowdStrike’a destek sağlayacağını da sözlerine ekledi. Tüketicilerin yaklaşık 20%’si şirketin 22 ürün modelinden en az yedisini satın almış durumda. Bachman bu müşterilerin gelecekte daha fazla ürün satın alabileceğine dair sinyaller olduğunu düşünüyor.

Bachman, iş dünyasında güvenlik için ayrılacak bütçelerin, ekonomideki kötü gidişatın olumsuz etkilerine karşı henüz tam olarak bağışık olmasa da diğer bilgi teknolojisi alanları için ayrılan bütçelere kıyasla daha güçlü olması gerektiğini kaydetti.

Tüm bu faktörleri birlikte ele alan Bachman, şirketin 2026 mali yılı itibarıyla yıllık bazda 5 milyar dolarlık bir gelir seviyesine ulaşabileceğini belirtti. Ayrıca şirketin 2024’te 32%, 2025’te 26% ve 2026’da 21%’lik bir yıllık büyüme gerçekleştireceğine yönelik tahminlerde bulundu.

Bu Hisse için “Doğru Zaman Geldi”!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC