Borsa Yorumları

Bu Hisse 60% yükselebilir!

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bu Hisse 60% yükselebilir!

Citi’den yapılan açıklamaya göre, tele-tıp hissesi GoodRx’in (GDRX) düşüşü sona erdi ve bu hisseyi almanın şimdi tam zamanı. 

Hisseyi “AL” notu ile tavsiye eden analist Daniel Grosslight, tele-tıp şirketinin, tüketiciler için “karmaşık ve şeffaflıktan uzak” olan ve yakın gelecekte daha anlaşılır hale gelecekmiş gibi görünmeyen ilaç dağıtım sistemine duyulan tepkilerden doğduğunu kaydetti. 

Grosslight çarşamba günü kaleme aldığı bilgilendirme yazısında,”Bize göre GDRX, tarihsel olarak kullanışsız olan bu piyasaya şeffaflık ve tüketici dostu bir anlayış getirme konusunda çok önemli bir rol oynamaya devam edecek” dedi. 

GoodRx (GDRX) halka ilk arzını, reçeteli ilaçlarda indirim sloganıyla Eylül 2020’de Nasdaq borsasında gerçekleştirmişti. Hisse başına 33 dolar fiyatla halka arz edilen hisseler ilk işlem gününde 53% değer kazanmıştı. O tarihten bu yana sürekli değer kaybeden hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatı 4,36 dolar seviyesinde gerçekleşti. Şirket hisseleri bu yıl yaklaşık 87% düşüş kaydetti. 

Analist, şirketin toplam erişilebilir pazar hacminin 50 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında düşüşün sonuna artık gelindiğini vurguladı. Reçeteli ilaçlar alanında genel perakendeciliğe ağırlık veren GoodRx (GDRX), son zamanlarda markalı Rx (reçeteli ilaç) alanına da açıldı. 

Aslında analistin belirlediği 7 dolarlık fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla 60%’tan fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. 

Elbette şirket, ilaç harcamalarını düşüren ve rekabeti arttıran Kroger pazarlığının yansımaları gibi çeşitli zorluklarla da mücadele ediyor. Analist her şeye rağmen bunların hayati tehditler olduğuna inanmadığını belirtti. 

Grosslight yazısında, “GDRX hızlı büyüyen segmentlere geçerken bu tür riskleri yönetebilecek ve çözümler üretebilecek kapasiteye sahip. Yakın zamanda duyurulan, ticari üyeler için ESI iş birliği bunun bir örneği” ifadelerini kullandı. 

Analist, “Bize göre, etkin bir şekilde herhangi bir son değere fiyatlanmayan pazar fazlasıyla zorlu hale geldi” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Hisse 60% yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC