Borsa Yorumları

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Şirketlere Dikkat!

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Şirketlere Dikkat!

Wall Street analistleri, bu hafta bilançolarını açıklamaya hazırlanan bir dizi şirketin hisse başına kâr tahminlerini yükseltiyor.

Analistler, dördüncü çeyrek bilanço sezonunda S&P 500’ün de favori sektörü olan teknoloji şirketlerinin öne çıkacağını düşünüyor. Muhteşem Yedili isimlerini çıkardığımızda, S&P 500’de son üç ayda kâr tahminleri yaklaşık 6% geriledi. 

Yine de analistler bu bilanço sezonununda da fırsatlar olduğuna inanıyor. Aşağıda yer alan isimler, son üç ayda analistlerden en az 10 adet yukarı yönlü hisse başına kâr tahmini revizyonu gören şirketlerden oluşuyor:

  • Intel (INTC)
  • PACCAR (PCAR)
  • Xcel Energy (XEL)
  • KLA (KLAC)
  • Lam Research (LRCX)
  • ServiceNow (NOW)
  • W.R. Berkley (WRB)

Çip üreticisi Intel, 25 Ocak’ta açıklayacağı dördüncü çeyrek bilançosu öncesinde Wall Street’ten oldukça iyimser tahminler almış. FactSet anketine katılan yaklaşık 35 analist, Intel’e yönelik hisse başına kâr tahminlerini son üç ayda ortalama 36%’dan fazla artırdı. Analistler Intel’in gelecek hafta hisse başına 0,45 dolar düzeltilmiş kâr açıklamasını bekliyor. 

Geçtiğimiz ay Intel, üretici yapay zekâ yazılımına güç sağlamak ve şirketin diğer güçlü yapay zekâ isimleri Nvidia (NVDA) ve AMD (AMD) ile rekabet etmesine yardımcı olmak için tasarlanan Gaudi3c de dahil olmak üzere bir dizi yeni çipi tanıttı.

Geçen yıl 86% ralli yapan yarı iletken ekipman üreticisi Lam Research de listede yer aldı. Analistler, Lam’ın 24 Ocak’taki ikinci çeyrek mali sonuçlarının beklenenden daha iyi olabileceğine işaret ediyor; analistlerden 17’si son üç ayda hisse başına kâr tahminlerini yaklaşık 5% artırdı.

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Şirketlere Dikkat!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC