Borsa Yorumları

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu İsimler Yükselebilir

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu İsimler Yükselebilir
Google News Icon Takip Et

Wall Street bankalarının ağırlıklı olarak analistlerin beklentilerini aşmasıyla kurumsal bilanço sezonu iyi bir başlangıç yaptı.

JPMorgan (JPM) ve Wells Fargo (WFC) hisseleri, bankaların üç aylık finansal rakamlarında tahminleri aşmasının ardından cuma gününü artıda tamamladı. Ayrıca, Dow Jones’un ağır toplarından UnitedHealth Group (UNH), analistlerin gelir tahminlerini aştıktan sonra 2,6% değer kazandı.

Bespoke Investment Group verilerine göre, bu hafta bilanço açıklayacak bir dizi hisse, tahminleri aşma ve bilanço sonrası değer kazanma konusunda harika bir geçmişe sahip.

Bu kapsamda tarihsel olarak hisse başına kâr (EPS) tahminlerini 70% veya daha fazla aşan ve bilanço açıklandıktan sonra en az 1% yükselen bazı hisseleri aşağıda inceleyebilirsin: 

  • Hancock Whitney (HWC)
  • Citizens Financial (CFG)
  • Lam Research (LRCX)
  • Blackstone (BX)
  • Manpower (MAN)
  • Snap-On (SNA)
  • WNS (WNS)
  • Intuitive Surgical (ISRG)
  • Western Alliance (WAL)

🏦 Bespoke’a göre, bölgesel banka Citizens Financial tarihsel olarak Wall Street’in EPS tahminlerini 71% oranında aştı ve bu da sonuçları açıkladıktan sonra hissede ortalama 1,69% artışa neden oldu. 

Geçtiğimiz ay Goldman Sachs, 2023 yılında 34%’ten fazla değer kaybeden şirketin bilanço optimizasyonu ve maliyetleri kontrol etme çabalarını yürütebilmesi halinde, hisse için “anlamlı bir yükseliş” öngördüğünü söyledi.

Citizens Financial üçüncü çeyrek sonuçlarını 18 Ekim’de açılıştan önce açıklayacak.

💻 Bespoke’a göre Lam Research tarihsel olarak EPS tahminlerini 92% gibi şaşırtıcı bir oranda aşarken, hisseler bilançonun ardından 1,3% değer kazandı.

Yarı iletken şirketinin hisseleri ocak ayından bu yana yaklaşık 54% değer kazandı. Lam Research 18 Ekim’de kapanıştan sonra sonuçları açıklayacak.

Needham, cuma günü hissenin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti. Analist Charles Shi, “LRCX 2024-2025 yıllarında daha iyi performans gösterecek gibi görünüyor. Konsensüs tahminlerin üstünde yükseleceğine inanıyoruz ve LRCX hisselerinin daha iyi performans göstermesini bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC