Borsa Yorumları

Bu Elit Temettü Hisseleri, Yatırımcılara Büyük Getiri Fırsatı Sunuyor

June 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bu Elit Temettü Hisseleri, Yatırımcılara Büyük Getiri Fırsatı Sunuyor

ABD ekonomisi zorlu bir ikinci yarıya hazırlanırken güvenli bir gelir arayan yatırımcılar, potansiyel kazançların yanı sıra bu elit temettü hisselerini cazip bulabilirler.

📈 Yatırımcılar bugünlerde, yılın ikinci yarısında bir resesyon öngören Wall Street’teki birçok kişinin arasında kararsız kalmış durumda ancak karşılarında, yeni bir boğa (artış eğilimi) piyasası eğilimleri gördükleri bir hisse piyasası var. 

Ve bazı temettü hisseleri, hisse rallisine katılmanın yanı sıra, bu boğa piyasası gerçekleşmezse düzenli bir gelir elde etme imkanı sunuyor.

🔍 Bu kapsamda S&P 500 endeksini baz alarak sekiz hisse belirledik. Ağır bir temettü ödemesi yapan ancak daha düşük bir ödeme riski taşıyarak bunu yapabilen hisseleri bulmayı amaçladık. 

Bu isimleri bulmak için güncel 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisinden daha yüksek temettü verimine sahip, temettü dağıtım oranı 40%’tan düşük, borç sermaye oranı 55%’in altında ve son beş yılın dördünde temettülerini artıran şirketleri inceledik:

  • LyondllBasell Industries (LYB)
  • Citizens Financial Group (CFG)
  • Fifth Third Bancorp (FITB)
  • Regions Financial (RF)
  • Chevron (CVX)
  • Pfizer (PFE)
  • Tyson Foods (TSN)
  • Phillips 66 (PSX)

Dow Jones üyesi ve uzun süredir temettü yatırımcılarının favorisi olan Pfizer, 4,2%’lik cazip bir temettü verimi sunuyor.

🏦 Bu listede yer alan ve Silicon Valley Bank’ın neden olduğu krizi atlatan üç büyük bölgesel banka da güçlü temettüler sunuyor ve sektörün yeniden canlanmasına yatırım yapmanın bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Elit Temettü Hisseleri, Yatırımcılara Büyük Getiri Fırsatı Sunuyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC