Borsa Yorumları

Bu Büyük Teknoloji Hissesini Almanın Tam Zamanı!

November 28, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Bu Büyük Teknoloji Hissesini Almanın Tam Zamanı!

Foord Asset Management’tan Brian Arcese’ye göre şu anda alınabilecek ve fiyat seviyesi “cazip” olan bir Big Tech hissesi var.

Portföy yöneticisi Arcese’nin reklam dünyasındaki döngüsel karşıt rüzgarlara rağmen önümüzdeki dönemde büyüme kaydedeceğine inandığı Alphabet (GOOGL)’dan bahsediyoruz.

Geçen hafta CNBC’nin “Street Signs Asia” programına katılan portföy yöneticisi, “Reklam sektöründeki yavaşlamanın sürmesi hissenin +/- 15% aralığında gezinmesine sebep olacak bir baskı oluşturabilecek olsa da, şu anki seviyesi uzun vade yatırımcılarının pozisyon almaları için cazip bir giriş noktası.” dedi.

Bağlı olduğu kurumun son dönemde Alphabet yatırımlarını artırdığını belirten Arcese, “ABD’deki bir pazar çarpanının daha aşağısında bir seviyeden işlem gören harika bir şirket ve dolayısıyla bize göre bu hisselerde pozisyon almak veya mevcut pozisyonunuzu arttırmak için mantıklı bir dönem.” ifadelerini kullandı.

Google’ın ana şirketi olan Alphabet bu yıl yaklaşık 32% değer kaybetmişti. FactSet verilerine göre, Alphabet’i takip eden analistlerin 92% gibi ezici bir çoğunluğu hisseyi “AL” notuyla derecelendiriyor ve ortalama yaklaşık 28%’lik bir artış öngörülüyor.

Bu tespitlerin, yükselen faiz oranları ve diğer karşıt rüzgarların etkisiyle yatırımcıların büyüme hisselerinden kaçtığı piyasa ortamında teknoloji sektörü için acımasız geçen bir yılın ardından gelmesi dikkat çekti.

Nasdaq yıl başından bu yana yaklaşık 29% düşerken, teknoloji hisseleri yıl boyunca “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” gösterdi. Bununla birlikte bu hisseler ekim ayı ortalarından itibaren bir miktar toparlanmaya başladı ve analistler, yatırımcıların sektöre geri dönmesi için doğru zamanın gelip gelmediği konusunda ikiye bölündü.

Konuşmalarına devam eden Arcese, “Bu noktada fiyatlama gücünü elinde tutan ve güçlü yönetim kadrolarına ve uzun vadede yapısal rekabet avantajına sahip olan şirketlere ağırlık veriyoruz. şeklinde ifadeler kullandı.

Çevrimdışı reklamcılıktan çevrimiçi reklamcılığa geçişin sürdüğü göz önüne alındığında, Alphabet’in “rekabet gücüne sahip bir pozisyonda” olduğunu belirtti.

Portföy yöneticisi, “Örneğin Google o yüzden Küresel Ekonomik Krize rağmen büyüyebildi ve hiçbirimiz Google’ın reklam gelirlerinin bu kadar düşeceğini tahmin edemezdik. Ancak Google hala hem çevrimiçi hem de çevrimdışı rekabet ortamına rağmen çok daha iyi bir konumda.” dedi.

Son dönemde Alphabet hakkında iyimser konuşan tek isim Arcese değil. Ritholtz Wealth Management kurucu ortağı ve CEO’su Josh Brown kasım ayı başlarında CNBC’ye yaptığı açıklamada, Alphabet’in “şiddetle alınması önerilen” bir hisse olduğunu ifade etmişti.

Bu Büyük Teknoloji Hissesini Almanın Tam Zamanı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

 Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC