BIST Şirket Haberleri

Brisa, Yenilenebilir Malzemelerden Yeni Nesil Lastik Üretti!

Brisa, Yenilenebilir Malzemelerden Yeni Nesil Lastik Üretti!
Google News Icon Takip Et

Brisa’nın ortaklarından olan Bridgestone Corporation, geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılmış sentetik kauçuk ve ABD’nin Arizona Çölü’nde yetiştirilen çöl çalılıklarından toplanan doğal kauçuk dahil olmak üzere 75% oranında geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemelerden lastik üretti.

Yeni Nesil Elektrikli SUV ve Crossover Araçlar için Tasarladı 🚘🔌

Tanıtım amaçlı olarak 200 adet üretilen bu lastiklerin, yeni nesil elektrikli SUV ve Crossover araç sınıflarında kullanılması planlanıyor. Bridgestone, bu anlamda otomobil üreticileriyle ortak değerlendirmeler yapmayı hedefliyor.

Bridgestone’dan 2050 Hedefi: 100% Sürdürülebilir Malzeme Kullanımı 🎯

Bridgestone Global CEO’su Shuichi Ishibashi, şirketin 2050 yılına kadar ürünlerinde 100% sürdürülebilir malzemeler kullanma hedefine olan kararlı bağlılığını belirtti. Bu bağlamda Bridgestone’un binek otomobiller için 90% geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemeler kullanarak lastik üretmeyi planladığını açıkladı. 🚗

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Brisa