BIST Şirket Haberleri

Brisa (BRISA), EcoVadis’te Bir Kez Daha “Altın” Kategoride Yer Aldı

Ağustos 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Brisa (BRISA), EcoVadis’te Bir Kez Daha “Altın” Kategoride Yer Aldı

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan Brisa, sürdürülebilirlik performansını ölçen prestijli derecelendirme kuruluşu EcoVadis tarafından bir kez daha “Altın” kategoride değerlendirildi. 👑

Yol Haritası ve Hedefler 🗺️

Brisa, sürdürülebilirliği iş modelinin merkezine koyuyor ve bu konuda kararlı bir şekilde ilerliyor. Şirket, düşük karbon ekonomisine geçiş, düşük temas ekonomisine geçiş ve sosyal-kültürel dönüşümü kapsayan üç temel alanda oldukça iddialı hedefler belirlemiş. 

Brisa, 2030 yılına kadar karbon salınımını 56% azaltmayı, hatta 2050’de salınımı sıfırlayarak net sıfır bir şirket olmayı hedefliyor. Hatta bu hedefler, Bilim Temelli Hedefler İnisiyatifine de onaylatılmış durumda.

EcoVadis Ne Yapıyor? 🌐

Küresel tedarik zinciri için dünyanın en güvenilir iş sürdürülebilirlik derecelendirmesi yapan Ecovadis, 200’den fazla satın alma kategorisi kapsamında 175’ten fazla ülkede değerlendirme yapıyor. Kurum, kanıta dayalı yapılan değerlendirmeler sonrasında, şirketlerin ve tedarik zincirinin sürdürülebilirlik performanslarını, GRI ve UN Global Compact’in getirdiği uluslararası standartlara uygun olarak 100 üzerinden puanlıyor.

Kapsamlı Değerlendirme 📋

EcoVadis’in uluslararası uzmanları Çevre, İş Gücü & İnsan Hakları, Etik ve Sürdürülebilir Tedarik alanlarındaki 4 ana temayı, bütünsel sürdürülebilirlik kriterleri açısından ve sektör, konum, boyut kapsamı, teknoloji destekli çıktı, şeffaflık ve ulaşılabilirlik boyutlarıyla inceliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ecovadis, Foreks