Borsa Haberleri

Borusan, Bursa’daki Üretim Tesisini Sattı

Şubat 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Borusan, Bursa’daki Üretim Tesisini Sattı

Borusan Boru (BRSAN), Bursa Gemlik İlçesi’nde bulunan büyük çaplı boru üretim tesisinin arazi ve binalarını 66 milyon dolara Borusan Grubu şirketlerinden Borçelik Çelik Sanayi’ye sattı.

Yapılan açıklamaya göre Tesiste yer alan boru üretiminde kullanılan makine, ekipman, arazi ve binaların satışa konu olmadığı belirtildi. Satışın 32,5 milyon dolarlık kısmı peşin olarak alınırken, 33,5 milyon dolarlık kısmının gayrimenkulün boş vaziyette teslim edilmesi için en geç tarih olarak öngörülen 15 Aralık 2024’te tahsil edilecek.

Açıklamada ilgili arazi üzerinde yer alan büyük çaplı boruların üretimde kullanılan makine ve ekipmanların satışı veya taşınması alternatifleri üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca “Şirketimiz Türkiye’de Gemlik, Halkalı ve Bursa tesislerinde üretim faaliyetlerine devam edecektir” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti