Bültenler

Borsaları Yoğun Bir Hafta Bekliyor

Temmuz 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsaları Yoğun Bir Hafta Bekliyor

Alphabet (GOOGL) ve Meta Platforms (META) gibi teknoloji devlerinin yanı sıra Coca-Cola (KO) ve Chipotle (CMG) gibi zincir restoranlar ile Visa (V) ve Mastercard (MA) gibi finans şirketleri de dahil olmak üzere bir dizi şirket bu hafta bilanço açıklayacak. 

Bunun yanı sıra çarşamba FED ve perşembe Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı da var. Bu yoğun görünüme paralel borsalar da haftaya umutlu başladı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,24%, S&P 500 0,45% ve Nasdaq 0,54% yükseldi.

📍 Ne oldu? 

Hisseler, bazı piyasa katılımcılarının son ralliyi zorlayabileceğinden endişe ettiği yoğun bir haftaya girerken yüksek seyrediyor. Yatırımcılar, FED’in çarşamba günü yapacağı toplantı sonucunda faiz oranlarını çeyrek puan artırmasını bekliyor.

Yatırımcılar, ekonomi için yumuşak bir iniş yapmaya çalışan merkez bankasının bundan sonra ne olacağına dair pozisyonunu anlamak için Başkan Jerome Powell’ın yorumlarını takip edecek.

🔎 Ne dediler?

İkinci çeyrek bilanço gündemi de da bu hafta oldukça yoğun. Alphabet, Microsoft (MSFT) ve Meta dahil olmak üzere Dow’un yaklaşık 40%’ı ve S&P 500’ün 30%’u hafta boyunca finansal rakamlarını açıklayacak. Bilançolar kapsamında temmuzun son haftası, sanayi şirketleri ve petrol için de büyük bir hafta.

Oppenheimer’dan John Stoltzfus “Bu hafta, geçen yıl 12 Ekim’de başlayan ve bu yılın başından geçen cuma gününe kadar devam eden borsa rallisini test etmek için pek çok fırsat sunacak.” dedi.

📊 Hisse Hareketleri

Shopify (SHOP) MoffettNathanson’ın e-ticaret hisselerinin çok önemli bir dönüm noktasına yakın olabileceğini söylemesinin ardından 2%’nin üzerinde yükseldi.

Domino’s Pizza (DPZ) hisseleri, şirketin yılın ikinci çeyreğinde artan kârına karşılık beklentilerin altında kalan gelirlerini yansıtan karmaşık bilançosuna rağmen 1% değer kazandı.

Tesla (TSLA) UBS’in şirket notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na indirmesiyle 1,6% geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti