Bültenler

Borsalardan Toparlanma Sinyalleri Geliyor

August 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalardan Toparlanma Sinyalleri Geliyor

Yatırımcılar ABD Hazine tahvili getirileri ve ikinci çeyreğin süregelen bilanço açıklamalarını izlerken borsalarda yeniden artış başladı. Hatta Dow, haziran ortasından bu yana en iyi gününü yaşadı. 

Dün kapanışta; Nasdaq 0,61%, S&P 500 0,90% ve Dow Jones 1,16% yükseldi. 

Analist Yorumu 

S&P 500’ün mart ayından bu yana en büyük haftalık kaybını gördüğü geçtiğimiz haftanın ardından borsalarda yeniden hareketlilik başladı. Ancak bazı yatırımcılar, dünkü yükselişe temkinli yaklaşmayı seçiyor. 

Main Street Research analisti James Demmert, dün borsalarda izlenen yukarı yönlü hareketin, genellikle bir piyasa düzeltmesinin ilk aşamalarında görülen dalgalanmalara benzer olduğunu belirtiyor. 

Demmert, piyasanın teknik olarak fazla alım noktasında olduğu uyarısını yaparak yatırımcı güveni anketlerindeki güçlü rakamların “kayıtsızlığa işaret etmeye” devam ettiğini söylüyor. Analist, S&P 500’ün son haftalarda gördüğü yüksek seviyelerden 8% ila 10% gerileyebileceğini düşünüyor. 

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Mavi çip hisseleri dipten satın almaya yönelik ilgi

2. FED yönetim kurulu üyesi Michelle Bowman’ın ek faiz artışlarına muhtemelen ihtiyaç duyulacağı açıklaması

3. Apple’daki (AAPL) kayıpların devam etmesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: İletişim, Sanayi, Finans, Sağlık, Emlak, Tüketici Ürünleri

Zayıf: Kamu Hizmetleri, Teknoloji, Enerji 

Öne Çıkan Hisseler

Tesla (TSLA) hisseleri, CFO Zachary Kirkhorn’un istifa ettiğine yönelik haberlerin ardından dünü 1% ekside tamamladı.  

Campbell Soup (CPB), 2,7 milyar dolarlık bir anlaşmayla Rao’nun ana şirketi Sovos Brands’i (SOVO) satın alacağını açıkladıktan sonra gün sonunda 1,8% düşerken Sovos hisseleri 25% ralli yaptı. 

Yellow (YELL) hisseleri, şirketin pazar günü iflas koruma başvurusunda bulunmasının ardından 30,5% dip yaptı. Ancak şirket, geçen haftaki iflas açıklamasının ardından ralli yapmıştı. 

Berkshire Hathaway (BRKA), ikinci çeyrekte yatırım portföyü ve sigorta varlıkları sayesinde kâr etti. Hisseler 3,4% yükseldi. 

Borsalardan Toparlanma Sinyalleri Geliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı